"Jak wyglądają migracje w ujęciu historycznym?" - rozmowa CZR UG z dr hab. Anną Mazurkiewicz, prof. UG

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu „Uniwersyteckie rozmowy o zrównoważonym rozwoju" przygotowanego przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG, w którym dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG, Prodziekan ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej oraz Kierownik Zakładu Historii Najnowszej Powszechnej na Wydziale Historycznym, mówi o migracjach w ujęciu historycznym oraz w kontekście aktualnej sytuacji w ogarniętej wojną Ukrainie.

Czym charakteryzowały się ruchy migracyjne z czasów zimnej wojny i co odróżnia je od obecnych? Z jakimi wyzwaniami wiąże się napływ uchodźców z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie tu:

"Jak wyglądają migracje w ujęciu historycznym?" Nowa rozmowa CZR UG | Aktualności - Uniwersytet Gdański

Wywiad przeprowadził stażysta Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG Aleksander Piskorz.

Data publikacji: poniedziałek, 21. Marzec 2022 - 15:31; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 21. Marzec 2022 - 15:31; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz