W dniach 26 i 27 września w Gdańsku odbyła się zorganizowana przez Instytut Antropologii UG i Polskie Towarzystwo Ludoznawcze - Oddział w Gdańsku Ogólnopolska konferencja naukowa "Imagineering. Lokomocja w perspektywie antropologicznej", podczas której obradowali badacze i badaczki m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Ośrodka Pamięć i Przyszłość z Wrocławia, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji był wernisaż wystawy Zuzanny Śmigielskiej "Status: w drodze". Prace zostały zaprezentowane w sali Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego.

(fot. A. Bednarek-Bohdziewicz, Z. Śmigielska, M. Dubasiewicz)

Data publikacji: czwartek, 10. Październik 2024 - 15:30; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 11. Październik 2024 - 10:04; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska