Dr Dorota Sakowicz członkinią Polish Archaeological Institute at Athens

Ostatnia modyfikacja: piątek, 26 Lipiec, 2024 - 14:21

Informujemy, że dr Dorota Sakowicz z Instytutu Historii Sztuki została członkinią Polish Archaeological Institute at Athens.
Polski Instytut Archeologiczny w Atenach jest jednostką (centrum uniwersyteckim) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a jego zadaniem jest przede wszystkim reprezentowanie przed władzami greckimi wszystkich naukowców polskich, którzy zamierzają prowadzić swoje badania w tym kraju.

Rekrutacja do szkół letnich CASiD trwa!

Ostatnia modyfikacja: piątek, 26 Lipiec, 2024 - 13:20

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej ogłasza nabór do udziału w szkołach letnich!

Science Summer Campus - 18-31 lipca 2024

W trakcie tej szkoły letniej w towarzystwie studentów i badaczy z Odeskiego Uniwersytetu Narodowego im. Ilji Miecznikowa będziesz mieć możliwość uczestniczenia w ciekawych interdyscyplinarnych warsztatach metodologicznych, zajrzenia w zwykle niedostępne miejsca na Uniwersytecie Gdańskim, a przede wszystkim poznania nowych ludzi zza granicy!

TERMIN REKRUTACJI MIJA 14 LIPCA 2024!

Spotkanie integracyjne na Wydziale Historycznym

Ostatnia modyfikacja: środa, 3 Lipiec, 2024 - 09:53

Jubileuszowy rok akademicki 2023/24 dobiegł końca! Z tej okazji Dziekan WH zaprosił pracowników Wydziału na spotkanie plenerowe w samym sercu sopockiego lasu - w Wiacie "Kominek Borodziej". Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było aktywne spędzanie czasu. Wspólne chwile w wyjątkowym otoczeniu natury urozmaiciły, zapewniając rozrywkę dla ciała i umysłu, rozmaite gry zręcznościowe i planszowe.

"Fajka i Filiżanka", czyli o używkach w przeszłości

Ostatnia modyfikacja: środa, 26 Czerwiec, 2024 - 10:38

Fajka i Filiżanka” to zorganizowane przez studentów Historii III roku ze specjalności „Historia w przestrzeni medialnej” wydarzenie popularnonaukowe, które poświęcone było czterem powszechnie stosowanym używkom – kawie, herbacie, cukrowi i tytoniowi. W ostatnią środę, 19 czerwca na Wydziale Historycznym, odbyły się wykłady dotyczące historii kawy i tytoniu, a także panel dyskusyjny na temat oddziaływania używek na ludzki mózg.

Spotkanie dyrekcji Instytutu Historii z przedstawicielami pomorskich placówek muzealnych

Ostatnia modyfikacja: piątek, 14 Czerwiec, 2024 - 12:39

W dniu 10 czerwca na Wydziale Historycznym UG odbyło się spotkanie dyrekcji Instytutu Historii z przedstawicielami pomorskich placówek muzealnych. Zaproszenie przyjęli dyrektorzy: Muzeum Gdańska - dr hab. Waldemar Ossowski, Muzeum Zamkowego w Malborku - dr hab. Janusz Trupinda, Muzeum Archeologicznego w Gdańsku - Ewa Trawicka oraz Muzeum Miasta Gdyni - Karin Moder.

Wystawa "Z dziejów Fabryki Rękawiczek i Odzieży Skórzanej w Miastku"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 13 Czerwiec, 2024 - 13:32

Zapraszamy serdecznie na wystawę poświęconą pamiątkom po Fabryce Rękawiczek i Odzieży Skórzanej w Miastku, która została przygotowana przez Huberta Zająca - studenta I roku studiów I stopnia na kierunku Historia, w ramach zajęć "Tradycyjne formy przekazu historycznego", prowadzonego przez dr hab. Iwonę Janicką, prof. UG