wydarzenia

„Im mniej wiem, tym lepiej śpię”? – druga edycja interdyscyplinarnej debaty o roli nauki i globalnych zagrożeniach

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 14 Lipiec, 2025 - 12:20

„Im mniej wiem, tym lepiej śpię”? – dyskusja o fatalnych skutkach lekceważenia nauki - druga edycja niezwykłego wydarzenia popularnonaukowego odbędzie się 16 sierpnia 2025 r. w Ośrodku Pracy Twórczej Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Czarlinie-Skoczkowie (powiat kościerski) nad jeziorem Wdzydze.

Dr Karol Kłodziński na międzynarodowej konferencji pt. "'Imperial Administration and the Roman Army" w Zurychu

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 3 Lipiec, 2025 - 08:56

Dr Karol Kłodziński z Zakładu Historii Starożytnej wziął udział w międzynarodowej konferencji pt. "Imperial Administration and the Roman Army", która odbyła się w Zurychu w dniach 23–25 czerwca 2025 r. Spotkanie naukowe, zorganizowane przez Anne Kolb i Michaela Speidela, zgromadziło wielu znakomitych badaczy zajmujących się tematyką administracji i armii rzymskiej. Była to doskonała okazja do zaprezentowania wyników najnowszych badań w tym zakresie.

Animalia Domestica – tak studentki i studenci popularyzowali historię zwierząt domowych

Ostatnia modyfikacja: środa, 18 Czerwiec, 2025 - 15:52

Na Wydziale Historycznym UG odbyło się wyjątkowe wydarzenie popularyzujące naukę: Animalia Domestica – historia zwierząt udomowionych, w całości przygotowane przez studentki i studentów specjalności „Historia w przestrzeni medialnej” w ramach przedmiotu „Tworzenie projektów popularyzacyjnych z elementami marketingu” prowadzonego przez dr. Wacława Kulczykowskiego.

Objazd zabytkoznawczy studentek Historii sztuki do południowych Włoch 

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 17 Czerwiec, 2025 - 12:53

W dniach 4-11 maja 2025 r. odbył się objazd zabytkoznawczy z udziałem studentek Historii sztuki studiów podyplomowych i dziennych pod kierunkiem dr. Jacka Bielaka i dr. Huberta Bilewicza. Kilkunastoosobowa grupa odwiedziła kilka miast w jednym z regionów południowych Włoch - Apulii.

Udział studentek i studentów w „Resistant and Resilient” Congress odbywającym się w Muzeum Emigracji w Gdyni

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 17 Czerwiec, 2025 - 10:07

Studenci i studentki specjalności "Współczesne z muzeum" I i II roku MSU na kierunku Historia, wraz z dr Michaliną Petelską, uczestniczyli w „Resistant and Resilient” Congress, które odbyło się w Muzeum Emigracji w Gdyni w dniach 28-29 maja 2025 r. Studenci nie tylko wysłuchali wystąpień konferencyjnych, ale także wzięli udział w warsztatach prowadzanych przez badaczy migracji.

Zabytkowe książki na wyciągnięcie ręki

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 16 Czerwiec, 2025 - 14:51

14 maja 2025 r. studentki i studenci II roku Historii w ramach Proseminarium prowadzonego przez dr Julię Możdżeń odwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką w Toruniu, gdzie wzięli udział w pokazie rękopisów i starych druków przygotowanych przez pracowników Oddziału Zbiorów Specjalnych dr Andrzeja Mycio i dr Martę Czyżak. Podczas warsztatów nt. starej książki prowadzonych w ramach Proseminarium poznali tajniki budowy starodruków, zasady ich ochrony oraz sprawdzili swój warsztat historyka w pracy z oryginałami.

Dr Agnieszka Bednarek-Bohdziewicz w szkole letniej historii mówionej „Laboratorium Polskość II”

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 16 Czerwiec, 2025 - 10:00

Dr Agnieszka Bednarek-Bohdziewicz z Instytutu Antropologii wzięła udział w letniej szkole historii mówionej „Laboratorium Polskość II”, która odbyła się w dniach 1–7 czerwca 2025 w Rudach i Rybniku. W ramach programu prowadziła warsztaty pt. „Za mało polscy i za mało niemieccy?