wydarzenia

Wernisaż wystawy "Jedynie prawda jest ciekawa. Dziedzictwo Józefa Mackiewicza"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 25 Maj, 2023 - 14:55

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku dr Paweł Piotr Warot oraz Dziekan Wydziału Historycznego UG dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG zapraszają na wernisaż wystawy "Jedynie prawda jest ciekawa. Dziedzictwo Józefa Mackiewicza", który odbędzie się 29 maja br. (poniedziałek) o godz.11.30 w budynku Wydziału Historycznego UG. 

Noc Planszówek na Uniwersytecie Gdańskim 2023

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 25 Maj, 2023 - 14:41

Zapraszamy wszystkich serdecznie na drugą już odsłonę ogólnowydziałowej nocy planszówek na Uniwersytecie Gdańskim! Wydarzenie współorganizowane jest wraz z Ogólnouczelnianym Kołem Naukowym Gier Cyfrowych i Analogowych „UGranie” oraz z Naukowym Kołem Biznesu Chemicznego.

Weź ze sobą planszówkę, znajomych z UG i wpadnij na Wydział Historyczny! Tym razem gramy całą noc! Zapewniamy również i kilka gier na miejscu.

CASiD zaprasza na przegląd kapel studenckich FunFar

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 25 Maj, 2023 - 14:36

Już w ten piątek 26 maja, o godzinie 17.00 odbędzie się niezapomniane wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki!

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG zaprasza na Finał Przeglądu kapel studenckich FunFar , który odbędzie się w Klubokawiarni Index (ul. Polanki 66, Gdańsk Oliwa)!

Czekają na Was godziny wspaniałej zabawy i muzyki na żywo.

Wystąpią: Cobalt Wave, Rushed Hope, Delicatessen, Kuśka Brothers.

Imprezę poprowadzi Jarek „Doktor” Janiszewski.

Spotkania dyrekcji Instytutu Historii UG ze studentami

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 25 Maj, 2023 - 12:11

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

Władze Instytutu Historii zapraszają na coroczne spotkania ze studentami poszczególnych kierunków studiów - Historii, Krajoznawstwa i turystyki historycznej, Niemcoznawstwa - w trakcie których będzie można omówić wszystkie nurtujące Was problemy dotyczące studiów i studiowania.

W bieżącym roku spotkania odbędą się według następującego planu:   

Studenci Historii na XXVIII Ogólnopolskim Zjeździe Historyków Studentów

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 25 Maj, 2023 - 11:21

W tym tygodniu we Wrocławiu odbywał się XXVIII Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów. W poniedziałek 23 maja br. w panelu starożytniczym swoje referaty wygłosili studenci II roku studiów magisterskich na kierunku Historia - Karolina Hołubowicz i Wojciech Wierzbicki, którzy przygotowują swoje prace dyplomowe pod kierunkiem dr. Karola Kłodzińskiego.

Studentki i studenci II roku Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej w Warszawie

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 25 Maj, 2023 - 10:36

Studentki i studenci II roku Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej wraz z dr Beatą Purc-Stępniak z Instytutu Historii Sztuki odwiedzili w piątek 19 maja br. Muzeum Narodowe oraz Zamek Królewski w Warszawie. Wyjazd odbył się w ramach zajęć Cywilizacja Czasów Nowożytnych (historia, kultura, sztuka).

Dr Michalina Petelska na warsztatach MiDem – Migration and Democracy

Ostatnia modyfikacja: środa, 24 Maj, 2023 - 13:05

W dniach 21 - 23 maja 2023 r. Uniwersytet Gdański gościł uczestników drugich warsztatów w ramach projektu „MiDem – Migration and Democracy: Confronting Illiberalism in the Baltic Sea Region”. UG reprezentowany był przez dr Martę Grzechnik (Wydział Filologiczny UG), dr hab. Monikę Mazurek, prof. UG (Wydział Nauk Społecznych) oraz dr Michalinę Petelską (Wydział Historyczny).

Zajęcia „Historia w grach” w lokalu Mefisto

Ostatnia modyfikacja: środa, 24 Maj, 2023 - 08:58

W dniu 20 maja Studentki i Studenci II roku kierunku „Historia” specjalności „Historia w przestrzeni medialnej” uczestniczyli w nietypowych zajęciach „terenowych”, które zostały zorganizowane przez dr. Wacława Kulczykowskiego w ramach ćwiczeń „Historia w grach”. W ramach zajęć Studentki i Studenci na kilka godzin zamienili uniwersyteckie wnętrza pracowni ćwiczeniowych na klimatyczną i mroczną scenografię lokalu Mefisto w Gdyni. 

Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy zaprasza na pokaz filmu „RUINY” i spotkanie autorskie z Jesse Lernerem

Ostatnia modyfikacja: środa, 17 Maj, 2023 - 12:51

Film dokumentalny, fikcja i archeologia - czy da się to połączyć te, jakże odmienne od siebie, światy? A gdyby dodać do tego dziedzictwo kulturowe Mezoameryki, historyków sztuki i fałszerzy artefaktów?

Jeśli to brzmi ciekawie, to nie może Ciebie zabraknąć 19 maja w sali kinowej Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy (aula im. prof. J. Sokołowskiego w Bibliotece Głównej UG) na pokazie filmu „RUINY”.