wydarzenia
Książka dr hab. Moniki Milewskiej w Przedziale Literackim Teleexpressu
Miło nam poinformować, że ostatnie wydanie Przedziału Literackiego Teleexpressu z dnia 11 grudnia br. poświęcone było najnowszej książce dr hab. Moniki Milewskiej "I rak ryba. Stworzenia polityczne PRL-u".
Spektakl „Nie tylko Przemyk”
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy spektakl teatralny „Nie tylko Przemyk” w reżyserii Piotra Wyszomirskiego.
17 grudnia 2024, godz. 18:00, budynek Wydział Filologicznego i Wydziału Historycznego UG, ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk
Wystąpienie prof. dr hab. Beaty Możejko w Tallinie
W dniach 2-4 grudnia 2024 r., dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich UG, prof. dr hab. Beata Możejko, na zaproszenie Dr Anneli Randla wzięła udział w „Notke seminar” w Tallinnie / Estonia, organizowanym przez Estonian Academy of Arts oraz Estonian Environmental Research Center. W programie były m.in. warsztaty w kościele św.
Dr Wacław Kulczykowski na 8. Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach
Dr Wacław Kulczykowski z Zakładu Edukacji Historycznej Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego wziął udział w trzech punktach programowych tegorocznego 8. Śląskiego Festiwalu Nauki, który odbył się w dniach 7–9 grudnia 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Jego wystąpienia i dyskusje zgromadziły licznych uczestników zainteresowanych nowoczesnymi metodami popularyzacji nauki i edukacji historycznej.
Studenckie Koło Naukowe Archeologii Śródziemnomorskiej UG zaprasza na wydarzenie naukowo-kulinarne
Studenckie Koło Naukowe Archeologii Śródziemnomorskiej UG zaprasza członków i sympatyków na event naukowo-kulinarny pt. „Człowiek jest cym co zje: smaki starożytnej kuchni”.
W programie:
Podpisanie umowy między Centrum Badań Memlingowskich UG i Centrum Studiów Mediewistycznych KUL
- Działamy już dwa lata i nastał najwyższy czas, by poszerzyć tę działalność - powiedziała prof. dr hab. Beata Możejko, Dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich Uniwersytetu Gdańskiego. Rozwojowi działań Centrum ma służyć umowa podpisana 6 grudnia br. między Uniwersytetem Gdańskim a Centrum Studiów Mediewistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Dr Karol Kłodziński o Afryce Rzymskiej w Paryżu
W dniach 02-06.12.2024 dr Karol Kłodziński z Zakładu Historii Starożytnej UG przeprowadził kwerendę w bibliotece Institut National d'histoire de l'art (INHA) w Paryżu i wziął udział w międzynarodowej konferencji pt. "Autour de Musti. Présentation de chantiers archéologiques en cours". Podczas konferencji zaprezentował wyniki najnowszych badań epigraficznych w rzymskim mieście Musti, przeprowadzonych wspólnie z Prof. Mohammedem Abidem z Uniwersytetu Manouba w Tunisie.
Zajęcia online w dniu 23 grudnia 2024 r.
Zgodnie z zarządzeniem Dziekana WH dr. hab. Arkadiusza Janickiego, prof. UG (zarządzenie nr 16/24 z dnia 6 grudnia 2024 r.) wszystkie zajęcia na Wydziale Historycznym w dniu 23 grudnia 2024 r. (poniedziałek) odbędą się w formie online.
Warsztaty studentów i doktorantów UG “Marine Contours”
Zapraszamy studentów studiów magisterskich i doktoranckich do udziału w stacjonarnych, dwudniowych warsztatach “Marine Contours” na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii, które będą poświęcone relacji między morzem a sztuką.