wydarzenia

Wyróżnienie dla prof. Małgorzaty Omilanowskiej-Kiljańczyk w 11. edycji Nagrody im. Jana Jędrzejewicza

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 3 Październik, 2023 - 10:03

Z dumą informujemy, że publikacja prof. Małgorzaty Omilanowskiej-Kiljańczyk pt. „Architekt-urzędnik w służbie rosyjskiej. Antoni Jabłoński Jasieńczyk (1854–1918)” (Warszawa 2022) została doceniona przez Kapitułę Nagrody im. Jana Jędrzejewicza przyznając wyróżnienie za najlepszą polskojęzyczną książkę poświęconą historii nauki i techniki wydaną w 2022 roku. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 26 września w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Nieobecną na gali finalistkę reprezentowały przedstawicielki Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego: p.

Dr hab. Sławomir Kościelak, prof. UG poprowadzi promocję książek o historii Łęgowa

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 3 Wrzesień, 2023 - 18:18

W niedzielę 10 września br.  zapraszamy do parafii w Łęgowie na promocję dwóch związanych z historią Łęgowa książek. Pierwsza, to wydany w dwóch tomach pod redakcją ks. dr Grzegorza Rafińskiego zbiór niezwykłych wierszy z XVIII wieku autorstwa przeora oliwskiego konwentu cystersów Iwo Rowedera, pt.

Pierwsza edycja konkursu "Historyczne Quizowanie" zakończona, nagrody dla studentów odebrane

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 6 Lipiec, 2023 - 14:26

Konkurs na naszym wydziałowym profilu Facebook "Historyczne Quizowanie" dobiegł końca, wyłaniając grono zwycięzców. Nagrody trafiły w ręce studentek i studentów Historycznego, a wręczył je Dziekan Wydziału dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG.

Pokaz filmowy "Błoto, Gaz i Drut Kolczasty - Zapomniana I Wojna Światowa."

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 4 Lipiec, 2023 - 11:38

30 czerwca br. na naszym Wydziale odbył się zorganizowany przez Studentki i Studentów III roku Historii na specjalności "Historia w przestrzeni medialnej", pod opieką dr. Wacława Kulczykowskiego, pokaz filmowy "Błoto, Gaz i Drut Kolczasty - Zapomniana I Wojna Światowa".

Wydarzenie wzbogaciły niezwykle interesujące prelekcje dr. Jana Daniluka oraz prof. Krzysztofa Kornackiego.

Pokaz filmowy "Błoto, gaz i drut kolczasty. Zapomniana I wojna światowa"

Ostatnia modyfikacja: środa, 28 Czerwiec, 2023 - 10:09

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmowy "Błoto, gaz i drut kolczasty. Zapomniana I wojna światowa".

Wydarzenie, zorganizowane przez studentów 3 roku Historii specjalizacji „Historia w przestrzeni medialnej” pod opieką dr. Wacława Kulczykowskiego, odbędzie się już w ten piątek 30 czerwca br. o godz. 9.30 na Wydziale Historycznym w sali 1.43

Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Historycznego UG

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 27 Czerwiec, 2023 - 14:11

W piątek 23 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas tego wydarzenia, Dziekan Wydziału dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG, w podziękowaniu za wieloletnią pracę na Wydziale Historycznym, przekazał na ręce dr hab. Gabrieli Majewskiej, prof. UG z Instytutu Historii oraz dr hab. Henryka Machajewskiego, prof. UG z Instytutu Archeologii symboliczne tablice pamiątkowe z okazji przejścia na emeryturę.

Rozmowa z dr hab. Magdaleną Nowak, prof. UG o ukraińskim tłumaczeniu książki o Metropolicie Szeptyckim

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 27 Czerwiec, 2023 - 10:12

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z rozmowy o ukraińskim tłumaczeniu książki dr hab. Magdaleny Nowak, prof. UG o Metropolicie Szeptyckim "ДВА СВІТИ. Проблема національної ідентифікації Андрея Шептицького в 1865–1914 роках", Переклав Андрій Павлишин, ВИДАВНИЦТВО «СВІЧАДО» – ИДАВНИЦТВО ҐДАНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ, Львів–Ґданськ 2023.