wydarzenia | Wydział Historyczny

LSN

W dniu 21.03.2019 r. na Wydziale Historycznym UG zostało podpisane porozumienie o współpracy między Instytutem Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku, Instytutem Oceanologii PAN w Sopocie oraz Uniwersytetem Gdańskim. Celem porozumienia jest nawiązanie współpracy przy organizacji i promocji "Letnich Spotkań z Nauką", akcji popularyzującej naukę, która od ponad 16 lat organizowana jest w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN nad jeziorem Wdzydze.

dzień otwarty

19 marca 2019 r. na Wydziale Historycznym UG miał miejsce Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG. W naszym programie znalazły się krótkie popularnonaukowe wykłady, studenckie relacje z wypraw naukowych, a nasz hol opanowały niecodzienne gry oraz wypełniły dźwięki egzotycznych bębnów!

Bardzo dziękujemy Wykładowcom za interesujące referaty:

• Panu Magistrowi Radosławowi Kubusowi - "Publiczne kary śmierci na Pomorzu - wybrane przypadki"

Program

W dniu 19 marca 2019 r. w budynku Wydziału Historycznego UG przy ul. Wita Stwosza 55 w Gdańsku-Oliwie (kampus uniwersytecki) odbędą się Dni Otwarte Wydziału Historycznego UG.

logotyp

24 lutego w Ogniwo Polish Museum w Winnipeg, Manitoba w Kandzie miał miejsce wernisaż wystawy, której kuratorką jest dr Michalina Petelska z Instytutu Historii UG.

logotyp

Szanowne Grono Pracowników Naukowych Trójmiasta

Organizatorzy OTWARTEGO Konwersatorium Religioznawczego Uniwersytetu Gdańskiego mają zaszczyt zaprosić do udziału w ósmym posiedzeniu, które odbędzie się w środę 6 marca 2019 r., od godz. 18.00 w auli 1.48 na Wydziale Historycznym (sala na parterze przy holu wejściowym). Przewidywany czas trwania spotkania (referat oraz dyskusja) – półtorej godziny. Posiedzenia rozpoczynamy i kończymy punktualnie.

landowski
Gościem Dnia w audycji Radia Gdańsk był dr Zbigniew Landowski, arabista i historyk z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Zapraszamy do wysłuchania AUDYCJI

ocet

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Moniką Milewską z Wydziału Historycznego UG wokół wznowionej niedawno książki "Ocet i łzy". Książka nominowana była do Nagrody Literackiej NIKE, autorka otrzymała też za nią stypendia "Polityki" i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

zostań żołnierzem P

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by  wstępowali do wojska. Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”.

logo WHUG

Dziekan Wydziału Historycznego UG, prof. dr hab. Wiesław Długokęcki ogłasza w dniu 09.11.2018 r. od godz. 11.30 do godz. 15.00 godziny dziekańskie wolne od zajęc dydaktycznych aby umożliwić udział w pogrzebie dr. hab. Dariusza Dekańskiego.

Subskrybuj RSS - wydarzenia