fbpx wydarzenia | Wydział Historyczny

wydarzenia

Dr Anna Łysiak-Łątkowska 4 sierpnia będzie gościem audycji Marzeny Bakowskiej „Strefa historii” w Radiu Gdańsk. Tematem audycji będzie moda na baloniarstwo w Europie XVIII/XIX wieku. Loty balonem budziły ogromne zainteresowanie i zaciekawienie, gromadziły tłumy widzów. Zadziwiały kształty pierwszych balonów-montgolfiery, trapezowe i inne. Popularność baloniarstwa znalazła swoje odbicie we wzorach i kształtach ubrań, szczególnie damskich. Suknie, spódnice, czepki, kapelusze kształtem i wzorami naśladowały wygląd balonów.

Serdecznie zapraszamy społeczność akademicką UG i wszystkich zainteresowanych na oficjalne otwarcie działalności
INTERNATIONAL BORDER STUDIES CENTER (IBSC)

25 maja 2021, godz. 18:00, platforma Zoom

W imieniu Instytutu Oceanologii PAN, Sopockiego Towarzystwa Naukowego oraz Wydziału Historycznego UG

serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu pt.:

Otwarte Dni Nauki 2021

"Ocean Zmian"

20 marca 2021 roku mija 51 rocznica powołania Uniwersytetu Gdańskiego.

Uniwersytet w Cambridge inauguruje działalność Baltic Geopolitics Programme!

Informujemy, że pogrzeb prof. Bogusława Cyglera odbędzie się w dniue 5 stycznia 2021 r. o godz. 11.00 na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

Zapraszamy na wirtualny spacer 3D po wystawie "Carboland"

Dobre wieści!

Gra Waterworks!, która powstała na podstawie wyników badań naukowych prowadzonych na Wydziale Historycznym UG, znalazła się w oficjalnej selekcji festiwalu Games for Impact, czyli internetowego festiwalu gier zaangażowanych społecznie.

Zarejestruj się i dołącz do nas w dniach 8-11 grudnia!

Mamy przyjemność poinformować, że 24 i 25 oraz 27 listopada odbyły się (lub odbędą) premiery wydarzeń inspirowanych historią i teraźniejszością falowca na Przymorzu, jednego z najdłuższych budynków mieszkaniowych w Europie: debaty i spektaklu „Beton” oraz "Falowiec".