wydarzenia

Centrum Badań Memlingowskich UG zaprasza na czwarty wykład z cyklu „Wokół Memlinga"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 12 Kwiecień, 2024 - 08:54

Centrum Badań Memlingowskich UG serdecznie zaprasza na czwarty wykład w ramach popularno-naukowego cyklu zatytułowanego „Wokół Memlinga”. Wykład odbędzie się 25  (czwartek) o godzinie 18.00 i zostanie wygłoszony przez dr hab. Jerzego Jankau, prof. GUMed . Tym razem będzie można posłuchać o tym czy Hans Memling znał się na anatomii.

Wykład będzie nagrany i udostępniony na kanale Youtube WMG Video.

"Kto będzie wolny od Sądu Ostatecznego?" - wywiad z prof. dr. hab. Bogusławem Górką

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 2 Kwiecień, 2024 - 12:38

W związku z okresem Świąt Wielkanocnych zamieszczamy link do wywiadu z prof. dr. hab. Bogusławem Górką z Zakładu Studiów nad Religią, który ukazał się na łamach portalu Onet Kobieta.XL, z życzeniami interesującej i stymulującej do rozważań duchowych lektury - Kto będzie wolny od Sądu Ostatecznego?

Spotkanie z prof. Antonim Dudkiem w ramach "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 9 Kwiecień, 2024 - 10:33

Czy uczniowie szkół średnich powinni uczyć się o wyborach z czerwca 1989 r. oraz o pierwszych wolnych wyborach na Prezydenta RP? Takie rozwiązanie postuluje prof. dr hab. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, którego kanał na YouTubie z wykładami o historii najnowszej cieszy się niemałą popularnością.

Sukces zbiórki dla Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. W. Karazina

Ostatnia modyfikacja: środa, 27 Marzec, 2024 - 08:51

Drodzy pracownicy, studenci, absolwenci Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego!

Kolejna zbiórka pomocowa zorganizowana przez Wydział Historyczny na rzecz uczelni partnerskiej w Ukrainie - Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. W. Karazina zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy bowiem 3960 zł, czyli kwotę ponad założony cel.

Wszystkie środki zostały niezwłocznie przekazane na wymianę okien głównego gmachu Charkowskiego Uniwersytetu, uszkodzonych przez falę wybuchową podczas ataku rakietowego na Charków w styczniu br.

Noc Planszówek III na Wydziale Historycznym

Ostatnia modyfikacja: piątek, 22 Marzec, 2024 - 15:29

W piątek 15 marca odbyła się na Wydziale Historycznym Noc Planszówek III, zorganizowana przez Koło Naukowe „UGranie” we współpracy z Kołem Naukowym Biznesu Chemicznego. 

Frekwencja dopisała - w wydarzeniu udział wzięło ponad 180 osób. Wśród przybyłych pojawili się studenci, absolwenci, pracownicy UG, również z dziećmi czy innymi osobami towarzyszącymi spoza uczelni. 

Dzień Otwarty na Historycznym już za nami - relacja

Ostatnia modyfikacja: środa, 20 Marzec, 2024 - 15:09

Tegoroczny Dzień Otwarty na Wydziale Historycznym UG już za nami! We wtorek, 12 marca 2024 r., podczas trwających Dni Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego, gościliśmy na naszym Wydziale licealistów wraz z nauczycielami, m.in. z I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie.

Wystawy na Historycznym: „The Faces of River” oraz „Jan Stanisław Kubary, 1846-1896, Pioneer in the exploration of Micronesian culture and nature, from Poland. His life, achievements, and legacy”

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 14 Marzec, 2024 - 14:34

Zapraszamy serdecznie na dwie wystawy czasowe, których otwarcie towarzyszyło sympozjum naukowemu Studies on American and Oceanian indigenous societies in Northern and Central Europe: past and present, odbywającemu się w dniach 23-24 lutego 2024 r. na Wydziale Historycznym UG.