wydarzenia | Wydział Historyczny

Inauguracja
Rok akademicki 2018/2019 uroczyście rozpoczęty!

W dniu 3 października miała miejsce Inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich Gości oraz przemówienia Dziekana Wydziału Historycznego UG prof. Wiesława Długokęckiego. Następnie studenci oraz doktoranci odczytali tekst ślubowania.

Dziekan i Rada Wydziału Historycznego

Uniwersytetu Gdańskiego

zapraszają

na wydziałową inaugurację roku akademickiego 2018/2019

Uroczystość odbędzie się 3 października 2018 roku o godz. 11.00

Polskie Towarzystwo Historyczna - XLV Olimpiada Historyczna
Polskie Towarzystwo Historyczne ma przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XLV Olimpiadzie Historycznej. Olimpiada składa się z trzech etapów – szkolnego, okręgowego oraz centralnego.
prof. Kowalski

25 sierpnia 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska członkowie Towarzystwa Kampanologów Litewskich wybiorą na członka honorowego profesora Krzysztofa Macieja Kowalskiego z Wydeziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Na cześć nowego członka zostanie zgrany specjalnie przygotowany utwór na carillon.

am

W dniu 2 lipca 2018 w Sopocie miało miejsce robocze spotkanie przedstawicielek uczelni partnerskich:

University of Manitoba - Magdalena Blackmore, Uniwersytet Gdański - Anna Mazurkiewicz.

Umowa o współpracy pomiędzy uczelniami została podpisana w 2017 roku, a jej koordynatorem jest dr Michalina Petelska.

v

W dniach13 -26 lipca 2018 w Gdańsku przebywali studenci z uczelni partnerskiej UG - Valdosta State University.

Młodzi Amerykanie poznawali historię Trójmiasta i regionu dzięki zaangażowaniu wykładowców Wydziału Historycznego UG:

prof. dr hab. Beacie Możejko, dr Magdalenie Nowak, dr. Piotrowi Derengowskiemu oraz dr hab. Annie Mazurkiewicz, prof. UG.

west

21 czerwca 2018 prof. Beata Możejko spotkała się z grupą studentów z West AM Texam University,

którą do Polski przywiozła prof. Elizabeth Morrow Clark w ramach programu letnich studiów zagranicznych.

Prof. Możejo, wykładowca historii średniowiecznej na Wydziale Historycznym, autorka wydanej w bieżącym roku

gosc

7 czerwca 2018 na UG gościł Dyrektor Centrum Programów Międzynarodowych Valdosta State University (USA) - Prof. Ivan P. Nikolov.
Celem wizyty było zacieśnienie współpracy pomiędzy VSU a Wydziałem Historycznym UG, z którym amerykańska uczelnia podpisała umowę w 2017 roku.
Rekomendacje

Rekomendacje Komisji Konkursowych:

1. W wyniku ogłoszenia przez Dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego konkursu na stanowisko adiunkta w Zakładzie Etnologii i Antropologii Kulturowej w Instytucie Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego, Komisja Konkursowa, po dokonaniu oceny kandydatur, udzieliła pozytywnej rekomendacji Pani dr Katarzynie Lindzie – Gryczy.

Subskrybuj RSS - wydarzenia