fbpx wydarzenia | Wydział Historyczny

Uniwersytet w Cambridge inauguruje działalność Baltic Geopolitics Programme!

Informujemy, że pogrzeb prof. Bogusława Cyglera odbędzie się w dniue 5 stycznia 2021 r. o godz. 11.00 na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

Zapraszamy na wirtualny spacer 3D po wystawie "Carboland"

Dobre wieści!

Gra Waterworks!, która powstała na podstawie wyników badań naukowych prowadzonych na Wydziale Historycznym UG, znalazła się w oficjalnej selekcji festiwalu Games for Impact, czyli internetowego festiwalu gier zaangażowanych społecznie.

Zarejestruj się i dołącz do nas w dniach 8-11 grudnia!

Mamy przyjemność poinformować, że 24 i 25 oraz 27 listopada odbyły się (lub odbędą) premiery wydarzeń inspirowanych historią i teraźniejszością falowca na Przymorzu, jednego z najdłuższych budynków mieszkaniowych w Europie: debaty i spektaklu „Beton” oraz "Falowiec".

Serdecznie zapraszamy na cykl wykładów na temat antropologii, który będzie emitowany na antenie Radia Gdańsk.

10 listopada o godz. 18.00 o Amazonii będą rozmawiać pracownicy naszego Wydziału: dr hab. Tarzycjusz Buliński, prof. uczelni oraz dr Mariusz Kairski.

1

Na łamach portalu Zatoka Nauki (Czasopismo Progress) opublikowany został wywiad z dr Wacławem Kulczykowskim z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego na temat naukowej gry komputerowej "Waterworks!", kulisów jej powstania oraz dotychczasowym odbiorze.

Wczoraj, 25 czerwca 2020 roku, o godz. 10.00 w Sali Teatralnej budynku Neofilologii odbyła się uroczystość wręczenia przez JM Rektora gratulacji w związku z objęciem stanowiska profesora uczelni.

Z Wydziału Historycznego gratulacje odebrali: dr hab. Anna Paner, prof. UG; dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG; dr hab. Jacek Friedrich, prof. UG; dr hab. Sławomir Jędraszek, prof. UG.

My również przyłączamy się do gratulacji!

Pojawił się program XVIII Letnich Spotkań z Nauką!

Zapraszamy na nową stronę internetową projektu Archeologia Live & Online, który od 2015 r. jest realizowany na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego.