wydarzenia | Wydział Historyczny

Monika Milewska

Tegoroczną Honorową Nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w dziedzinie literatury otrzymała dr Monika Milewska - antropolog, eseistka, poetka, dramaturg i tłumacz. Adiunkt w Instytucie Archeologii i Etnologii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Nagroda przyznana została za całokształt twórczości, ze szczególnym uwzględnieniem teatru radiowego i lalkowego.

arcana

Spotkanie rekrutacyjne Koła Naukowego Antropologów "Arcana"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne Koła Naukowego Antropologów "Arcana", które odbędzie się 24 października (wtorek) o godz. 17:00 w sali 80 (Instytut Archeologii i Etnologii, ul. Bielańska 5, niedaleko Dworca Gdańsk Główny).
japoński

Dzień Japoński z Etnologią Gdańską

Koło Naukowe Antropologów "Arcana", Etnologia Gdańska, Wydział Historyczny UG oraz Biblioteka Manhattan zapraszają na drugą edycję Dnia Japońskiego z Etnologią.

W tym roku w ramach wydarzenia odbędą się:

Uroczystość z okazji 65 -lecia

13 stycznia 2017 roku odbyła się uroczystość z okazji 65-lecia prof. Krzysztofa Macieja Kowalskiego. Z okazji jubileuszu wręczona została Profesorowi księga jubileuszowa pt. „Florilegium Historicum Amicorum Munera”. W kameralnym spotkaniu zorganizowanym w Restauracji Kubicki, spotkali się autorzy zamieszczonych w tomie artykułów oraz władze Instytutu i Wydziału Historycznego. Sylwetkę prof. Krzysztofa M. Kowalskiego oraz nadesłane z okazji jubileuszu życzenia zaprezentował Dziekan, prof. W. Długokęcki. Dr T.

świece

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość

o śmierci

Profesora Mariana Mroczki

wieloletniego wykładowcy, prodziekana Wydziału Humanistycznego UG,

dyrektora Instytutu Historii UG,

znawcy historii Polski i powszechnej XIX i XX w.,

dobrego Człowieka, którego zawsze nam będzie brakować.

Subskrybuj RSS - wydarzenia