Dr Anna Żeglińska lauretką konkursu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Doskonała Nauka"!

Z przyjemnością informujemy, że dr Anna Żeglińska z Wydziału Historycznego UG została lauretką konkursu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Doskonała Nauka"!

Dr Anna Żeglińska z Wydziału Historycznego jest autorką projektu „Finckensteinowie wschodniopruscy i ich archiwa”, którego celem jest wydanie monografii naukowej. Publikacja podejmuje się zadania stworzenia pierwszej próby rekonstrukcji procesów archiwotwórczych archiwum rodowego Prus Wschodnich oraz przedstawienia propozycji komputerowego opisu zasobu archiwalnego zachowanego fragmentarycznie i rozproszonego w różnych archiwalnych instytucjach,  co przyczyni się do rozwoju wiedzy w zakresie historii i archiwistyki. Kwota przyznana przez Ministerstwo na wydanie monografii to 17 666,00 zł.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: czwartek, 30. Kwiecień 2020 - 20:31; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Kwiecień 2020 - 20:31; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski