Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG - 10 marca!

W dniu 10 marca 2020 r. w budynku Wydziału Historycznego UG przy ul. Wita Stwosza 55 w Gdańsku-Oliwie (kampus uniwersytecki) odbędzie się Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG.

Dla wszystkich Zainteresowanych przygotowaliśmy program pełen naukowych atrakcji! Nasi naukowcy przygotowali krótkie, popularnonaukowe wykłady - po jednym na każdy kierunek studiów, który oferuje nasz Wydział! Chcesz się dowiedzieć o dawnych terapiach proponowanych przez szarlatanów, balwierzy i cyrulików? Interesują Cię słowiańskie demony: strzygi, bazyliszki i biesy? A może chcesz odbyć podróż szlakiem generała Hallera?

Przygotowaliśmy również wiele zabaw i warsztatów: W jakie gry grano w starożytności? Jak wyglądają artefakty z najdalszych zakątków świata? - dowiedz się i spróbuj swoich sił!

Dzień otwarty zostanie zakończony muzycznie - koncertem niesamowicie utalentowanego zespołu folkowego "Nadobre"!

Serdecznie zapraszamy!

Program:

AULA 1.45:

HISTORIA:
9.00: Szarlatani, balwierze, cyrulicy, czyli o dawnych uzdrowicielach i ich terapiach (mgr Radosław Kubus)

ARCHEOLOGIA:
9.30: Rzymskie miasto w Tunezji - niezwykła historia w kamieniach ukryta (dr Karol Kłodziński)

ETNOLOGIA:
10.00: Nie tylko Pokemony - popkultura Japonii (mgr Marta Jaworska)

RELIGIOZNAWSTWO:
10.30: Strzygi, bazyliszki i biesy - demonologia słowiańska a współczesność (mgr Aleksandra Sienkiewicz-Syldatk)

HISTORIA SZTUKI: