Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów konkursu Uniwersalia 2.1

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów konkursu Uniwersalia 2.1 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, wśród których jest dwoje pracowników Uniwersytetu Gdańskiego:

• prof. dr hab. Beata Możejko z Wydziału Historycznego, projekt pt.: „Tłumaczenie na język angielski i publikacja w wydawnictwie brill monografii, "Peter von Danzig". Dzieje wielkiej karaweli 1462-1475 wydanie polskie Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2011”, finansowanie w kwocie 47 340,00.
  • dr Agata Lubowicka z Wydziału Filologicznego, projekt pt.: „Angielskie wydanie książki „W sercu Ultima Thule. Reprezentacje Grenlandii Północnej w relacjach z ekspedycji Knuda Rasmussena”, finansowanie w kwocie 77 130,00.

W konkursie zgłoszono 76 wniosków. Na podstawie rekomendacji  Rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, minister nauki i szkolnictwa wyższego - ze względu na wysoką wartość naukową projektów - zakwalifikował do finansowania 26 najlepszych projektów na łączną kwotę 2 253 154,00 zł.

Więcej informacji na www.nauka.gov.pl

Data publikacji: wtorek, 2. Styczeń 2018 - 13:46; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 2. Styczeń 2018 - 13:46; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny