Wykład prof. dr. hab. Jerzego Sperki - "Król Władysław Jagiełło i książę Władysław Opolczyk - geneza i przebieg konfliktu"

7 grudnia 2017 w Instytucie Historii, Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego na zaproszenie Dyrektora IH UG  prof. nadzw. dr hab. Arkadiusza Janickiego miał miejsce wykład Profesora dr hab. Jerzego Sperki, uznanego mediewisty z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, specjalisty od dziejów Polski i Śląska w późnym średniowieczu. Przy pełnej sali, z udziałem studentów kierunku: Historia i kierunku: Niemcoznawstwo Pan profesor Jerzy Sperka wygłosił wykład: Król Władysław Jagiełło i książę Władysław Opolczyk - geneza i przebieg konfliktu. Prelegent wskazał na skomplikowane losy tego piastowskiego księcia,  uwikłanego w rozmaite relacje polityczne między innymi z Ludwikiem Węgierskim, Władysławem Jagiełłą, Zakonem krzyżackim.

Panu Profesorowi serdecznie dziękujemy za przybycie i wykład, poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Data publikacji: poniedziałek, 11. Grudzień 2017 - 17:21; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: poniedziałek, 11. Grudzień 2017 - 17:25; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny