wykład

Prof. Balázs Nagy z Central European University/Vienna-Budapest gościem najbliższego "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 16 Kwiecień, 2024 - 10:58

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG oraz  Dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich UG prof. dr hab. Beata Możejko zapraszają serdecznie na wydarzenie z cyklu „Piątek na Historycznym”, w ramach którego Prof. Balázs Nagy z Central European University, Vienna - Budapest, wygłosi wykład pt. "Crisis and Recovery: The Impact of the Mongol Invasions of Mid-thirteenth Hungary"

Prof. Kristin Poling z University of Michigan/USA poprowadzi zajęcia dla studentów UG

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 9 Kwiecień, 2024 - 10:20

Z przyjemnością informujemy, że po raz trzeci w maju i czerwcu na UG przebywać będą studenci i wykładowcy z z amerykańskiej uczelni partnerskiej University of Michigan-Dearborn. Studenci wezmą udział w zajęciach oferowanych przez wykładowców WH w języku angielskim: History of Poland in the European Context: From Medieval Kingdom to the Fall of Communism.

Centrum Badań Memlingowskich UG zaprasza na wykład Aleksandry Stanek

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 19 Marzec, 2024 - 10:33

Centrum Badań Memlingowskich UG serdecznie zaprasza na trzeci wykład w ramach popularno-naukowego cyklu zatytułowanego „Wokół Memlinga”.

Wykład odbędzie się 21 marca (czwartek) o godzinie 18.00 i zostanie wygłoszony przez Aleksandrę Stanek (Centrum Badań Memlingowskich UG). Prelegentka omówi przyczyny popularności dzieł Hansa Memlinga we współczesnej artyście Hiszpanii.

Prof. Antoni Dudek gościem Piątku na Historycznym już 22 marca!

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 19 Marzec, 2024 - 10:16

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG oraz Naukowe Koło Historyków UG serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Antonim Dudkiem, poświęcone promocji jego najnowszej książki "Historia polityczna Polski 1989-2023". W programie wydarzenia z cyklu "Piątek na Historycznym" dyskusja na temat "Czy warto włączyć dzieje III RP do programu studiów historycznych?" i losowanie 3 egzemplarzy książki prof. Dudka.

Prof. dr hab. Mariusz Ziółkowski zaprasza na wykład dr Elżbiety Wnuk-Lisowskiej

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 14 Marzec, 2024 - 15:15

Prof. dr hab. Mariusz Ziółkowski, który objął na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2023/2024 Katedrę im. Marii Janion, zaprasza na wykład dr Elżbiety Wnuk-Lisowskiej z Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Oddziału Polskiego the Explorer Club pt. "Hafiz i zaskakujące skutki islamskiej rewolucji – Iran od środka".

Wykład dr. hab. Sławomira Kościelaka, prof. UG w ramach Latający Uniwersytet RadUNII Kultury

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 12 Marzec, 2024 - 14:31

W ramach cyklu otwartych wykładów popularnonaukowych, na który zaprasza Latający Uniwersytet RadUNII Kultury, 18 marca o godz. 18.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, odbędzie się wykład dr. hab. Sławomira Kościelaka, prof. UG. pt. "Cztery konwenty w jednym klasztorze. Jezuitów spór z Zakonem Zbawiciela o staromiejskie lokum w XVI-XVII wiek".

Więcej o tym wydarzeniu na stronie.

 

Instytut Archeologii zaprasza na wykład "The Hole rune stone. The oldest rune stone in the world and how and why we found it"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 8 Marzec, 2024 - 13:34

Instytut Archeologii zaprasza na wykład "The Hole rune stone. The oldest rune stone in the world and how and why we found it" prezentujący odkrycie najstarszego datowanego archeologicznie kamienia runicznego. Został on znaleziony w 2021 roku w takcie badań wykopaliskowych prowadzonych przez Kulturhistorisk museum (będące częścią Uniwersytetu w Oslo) w gminie Hole w południowej Norwegii.

Wykład Prof. Andrzeja Wozińskiego z serii „Wokół Memlinga”

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 5 Marzec, 2024 - 08:29

29 lutego w Instytucie Kultury Miejskiej odbył się drugi wykład z serii „Wokół Memlinga” zorganizowany przez Centrum Badań Memlingowskich.

Wykład miał miejsce w sali kinowej IKM , dr hab. Andrzej Woziński, prof. UG, członek Centrum Badań Memlingowskich UG, scharakteryzował Hansa Memlinga jako eklektyka, erudytę i innowatora. Dokonał analizy dzieł tego artysty i wskazał na jego związki z ówczesną elitą artystyczną we Flandrii.

Centrum Badań Memlingowskich UG zaprasza na wykład otwarty dr Małgorzaty Dowlaszewicz

Ostatnia modyfikacja: piątek, 1 Marzec, 2024 - 08:31

Centrum Badań Memlingowskich UG zaprasza serdecznie 5 marca 2024  (wtorek), na godzinę 13.15  na otwarty wykład dr Małgorzaty Dowlaszewicz (Uniwersytet Wrocławski), „Raczej kwaśny niż słodki” ich los – średniowieczne pisarki z Niderlandów.

Wykład odbędzie się na Wydziale Historycznym, Wita Stwosza 55, w sali 2.61.