wykład

Wykorzystanie analizy sieci społecznościowych w badaniach dot. wpływu USA na proces prowadzący do obrad Okrągłego Stołu w Polsce

Ostatnia modyfikacja: piątek, 31 Marzec, 2023 - 12:19

W dniu 21 kwietnia 2023 w ramach „Piątku na Historycznym” we współpracy z International Border Studies Center UG zapraszamy na wykład dwójki wizytujących profesorów z San Luis Obispo w Kalifornii: Gregory'ego F. Dombera (stypendysta Fulbrighta w Polsce 2022-2023) oraz Kelly Bodwin (California Polytechnic State University).

Zapraszamy na wykład dr. hab. Krzysztofa Kornackiego, prof. UG pt. "Film jako źródło historyczne i reprezentacja przeszłości"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 28 Marzec, 2023 - 13:15

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG serdecznie zaprasza na wykład pt. "Film jako źródło historyczne i reprezentacja przeszłości", który wygłosi dr hab. Krzysztof Kornacki, prof. UG z Instytutu Badań nad Kulturą Wydziału Filologicznego UG.

Wydarzenie, które odbędzie się 31 marca br. godzinie 13.00 w auli 1.48 na Wydziale Historycznym, będzie kolejnym z cyklu „Piątek na Historycznym”.

Dr Marcin Sumowski z UMK w Toruniu gościem "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 28 Marzec, 2023 - 10:25

W ostatni "Piątek na Historycznym" 24 marca gościem Wydziału Historycznego był dr Marcin Sumowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który wygłosił wykład pt. "Duchowni i Gdańszczanie. Kler w społeczeństwie średniowiecznego miasta". Zainteresowanie tematyką mediewistyczną było ogromne, czego dowodem jest wysoka frekwencja tego wydarzenia. Spotkanie poprowadziła dr Julia Możdżeń. 

Spotkanie z prof. dr. hab. Jerzym Sperką z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 23 Marzec, 2023 - 12:16

17 marca 2023 r. na Wydziale Historycznym UG, w ramach cyklicznych spotkań "Piątek na Historycznym" miało miejsce spotkanie z profesorem dr. hab. Jerzym Sperką z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, poświęcone jego najnowszej książce „Książęta i księżne raciborscy (1290/1291-1521)". Rozmowę z Autorem odnoszącą się m.in. do pytania "Czy książę Jan Żelazny rzeczywiście był „żelazny”?" poprowadziła prof. dr hab. Beata Możejko z Centrum Badań Memlingowskich UG.

Warsztaty z robienia świec okopowych dla żołnierzy walczących w Ukrainie

Ostatnia modyfikacja: środa, 22 Marzec, 2023 - 12:13

Już w sobotę 25 marca 2023 r. zapraszamy na bezpłatne warsztaty z robienia świec okopowych, podczas których nauczymy się, jak je wykonać w duchu zero waste. Trafią one następnie do żołnierzy walczących w Ukrainie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk) na poziom 100.

XV LO im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku na wykładzie prof. dr hab. Beaty Możejko

Ostatnia modyfikacja: środa, 22 Marzec, 2023 - 11:56

16 marca gościliśmy na naszym Wydziale, w ramach współpracy, cztery klasy z XV LO im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku, które wysłuchały wkładu prof. dr hab. Beaty Możejko, dyrektorki Centrum Badań Memlingowskich na UG. Wykład był poświęcony okolicznościom zdobycia przez gdańskiego kapra Paula Beneke, tryptyku Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Prof. Możejko przypomniała, że 27 kwietnia br.

Dr hab. Paweł Sawiński, prof. UAM z wykładem pt. "Homoerotyzm w świecie starożytnych Greków" gościem "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 30 Styczeń, 2023 - 15:23

W ostatni już w semestrze zimowym "Piątek na Historycznym" 27 stycznia br. gościliśmy na naszym Wydziale dr. hab. Pawła Sawińskiego, prof. UAM, który wygłosił wykład pt. "Homoerotyzm w świecie starożytnych Greków".

Spotkanie z gościem z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu poprowadził dr Karol Kłodziński z Zakładu Historii Starożytnej WH UG.

Wykład dr. Jana Daniluka z cyklu "Dźwigamy historię" w ECS

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 24 Styczeń, 2023 - 10:27

W najbliższy czwartek 26 stycznia br. o godzinie 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku dr Jan Daniluk wygłosi wykład pt. "Praca przymusowa a przemysł stoczniowy w Gdańsku w trakcie II wojny światowej".

Wykład zainauguruje nowy cykl comiesięcznych spotkań i wykładów popularnonaukowych w ECS pt. "Dźwigamy historię", którego pomysłodawczynią i koordynatorką jest dr Magdalena Staręga (ECS / IHS WH).

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wykładów i udziału w prelekcjach.

"Piątek na Historycznym" - wykład dr. hab. Pawła Sawińskiego, prof. UAM pt. "Homoerotyzm w świecie starożytnych Greków"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 26 Styczeń, 2023 - 17:38

Serdecznie zapraszamy na ostatni już w semestrze zimowym "Piątek na Historycznym". Tym razem będziemy gościć na Wydziale dr. hab. Pawła Sawińskiego, prof. UAM, który wygłosi wykład pt. "Homoerotyzm w świecie starożytnych Greków".

Spotkanie z gościem z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, które poprowadzi dr Karol Kłodziński z Zakładu Historii Starożytnej, odbędzie się 27 stycznia o godzinie 11.30 w auli 1.48. w budynku Wydziału przy ul. Wita Stwosza 55.