wykład

Centrum Badań Memlingowskich UG zaprasza na szósty wykład z cyklu „Wokół Memlinga"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 14 Czerwiec, 2024 - 14:08

Centrum Badań Memlingowskich UG serdecznie zaprasza na szósty wykład w ramach popularno-naukowego cyklu zatytułowanego „Wokół Memlinga”. Wykład odbędzie się 20 czerwca (czwartek) o godzinie 18.00 i zostanie wygłoszony przez dr. Oskara J. Rojewskiego.

Dr Wacław Kulczykowski o historycznych grach komputerowych podczas Międzynarodowego Tygodnia Archiwów

Ostatnia modyfikacja: piątek, 14 Czerwiec, 2024 - 10:08

W dniu 13 czerwca na zaproszenie Stowarzyszenia Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku oraz Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego dr Wacław Kulczykowski wygłosił w historycznej Sali BHP w Gdańsku referat o historycznych grach komputerowych oraz ich roli w edukacji i popularyzacji nauki. Opowiedział również o tym, jak na Wydziale Historycznym UG wykorzystujemy gry do nauki historii oraz nowym kierunku "Projektowanie gier historycznych". Wydarzenie odbyło się w ramach świętowania Międzynarodowego Tygodnia Archiwów.

Prof. Ulf Brunnbauer z University of Regensburg z gościnnym wykładem podczas "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 14 Czerwiec, 2024 - 10:28

W miniony „Piątek na Historycznym”, 7 czerwca 2024 r., na zaproszenie Dziekana WH dr. hab. Arkadiusza Janickiego, prof. UG oraz Prodziekan ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anny Mazurkiewicz, prof.

Wykład prof. dr. hab. Mariusza Ziółkowskiego w najbliższy "Piątek na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 11 Czerwiec, 2024 - 13:12

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG, zaprasza na wykład prof. dr. hab. Mariusza Ziółkowskiego pt. "Kamienne znaki tożsamości, albo o ideologiczno-politycznych (i ezoterycznych) narracjach wokół "kręgów kamiennych" i megalitów", który odbędzie się 14 czerwca br. o godz. 11.30 w auli 1.48 Wydziału Historycznego.

Konwersatorium Religioznawcze UG - wykład prof. Henryka Machonia

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 3 Czerwiec, 2024 - 10:50

Zapraszamy na Konwersatorium Religioznawcze Uniwersytetu Gdańskiego!

Wykład wprowadzający pt. "Chrześcijaństwo jako system terapeutyczny? Odpowiedź Carla Gustava Junga" wygłosi prof. Henryk Machoń. Przed wykładem słowo wstępne prof. Bogusława Górki.

W środę, 5 czerwca 2024 o godz. 18.00 na Wydziale Historycznym, ul. Wita Stwosza 55, w auli 1.48.

Przed wykładem można się zapoznać z innymi tekstami prelegenta dostępnymi na stronie

Prof. Ulf Brunnbauer z University of Regensburg gościem kolejnego "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 28 Maj, 2024 - 14:04

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG oraz Prodziekan ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG zapraszają serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu „Piątek na Historycznym”. 

Swami Mahesh o tajnikch jogi oraz samkhji podczas ostatniego "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 20 Maj, 2024 - 10:47

W ramach spotkań z cyklu "Piątek na Historycznym", 8 maja 2024 odbył się wykład pt. "Introduction to the Philosophy of Yoga and Samkhya". Prelegentem był Swami Ananda Saraswati Mahesh, który przekazał zgromadzonym tajniki jogi oraz samkhji, stanowiące część sześciu tradycyjnych indyjskich systemów filozoficznych.

Instytut Antropologii zaprasza na wykład "Introduction to the Philosophy of Yoga and Samkhya"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 7 Maj, 2024 - 11:36

Instytut Antropologii zaprasza serdecznie na wykład z cyklu "Piątek na Historycznym" pt. "Introduction to the Philosophy of Yoga and Samkhya", który odbędzie się w środę 8 maja 2024 o godz. 13.00 w auli 1.48 na Wydziale Historycznym przy ul. Wita Stwosza 55. 

Prelegentem będzie Swami Ananda Saraswati Mahesh.

Prof. Balázs Nagy z Central European University/Vienna-Budapest gościem najbliższego "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 16 Kwiecień, 2024 - 10:58

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG oraz  Dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich UG prof. dr hab. Beata Możejko zapraszają serdecznie na wydarzenie z cyklu „Piątek na Historycznym”, w ramach którego Prof. Balázs Nagy z Central European University, Vienna - Budapest, wygłosi wykład pt. "Crisis and Recovery: The Impact of the Mongol Invasions of Mid-thirteenth Hungary"