wykład

Dr hab. Karolina Bielenin-Lenczowska, prof. IS PAN o "polskiej wsi" w dawnej Colônii Rio Claro w Brazylii

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 17 Grudzień, 2024 - 11:22

W piątek 13 grudnia 2024 r. w ramach „Piątku na Historycznym” odbył się wykład zatytułowany "Co to znaczy "polska wieś w Brazylii"? Krajobraz diaspory polskiej w dawnej Colônii Rio Claro", który wygłosiła antropolożka społeczna i lingwistka dr hab. Karolina Bielenin-Lenczowska, prof. IS PAN. Spotkanie poprowadził dr hab. Tarzycjusz Buliński, prof. UG

Wykład prof. Kaliny Wojciechowskiej pt. "Kobieta czyta Biblię, czyli o współczesnym spojrzeniu na tekst biblijny"

Ostatnia modyfikacja: środa, 11 Grudzień, 2024 - 10:00

Pomorskie Towarzystwo Filozoficzno-Teologiczne
Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska
Zakład Studiów nad Religią Uniwersytetu Gdańskiego

zapraszają na wykład
prof. Kaliny Wojciechowskiej

Prof. dr hab. Paweł Kras o herezjach średniowiecznych podczas wykładu z cyklu "Piątek na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 9 Grudzień, 2024 - 13:51

W piątek 6 grudnia 2024 r., na zaproszenie Dziekana WH dr. hab. Arkadiusza Janickiego, prof. UG oraz Dyrektorki Centrum Badań Memlingowskich UG prof. dr hab. Beaty Możejko, gościem „Piątku na Historycznym” był  prof. dr hab. Paweł Kras, Dyrektor Centrum Studiów Mediewistycznych KUL.

Dr hab. Karolina Bielenin-Lenczowska, prof. IS PAN z gościnnym wykładem w ramach cyklu "Piątek na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 9 Grudzień, 2024 - 11:51

W najbliższy piątek, 13 grudnia zapraszamy na ostatni już w roku 2024 wykład z cyklu "Piątek na Historycznym". Na wydziale będziemy gościć dr hab. Karolinę Bielenin-Lenczowską, prof. IS PAN, która wygłosi wykład nt. "Co to znaczy "polska wieś w Brazylii"? Krajobraz diaspory polskiej w dawnej Colônii Rio Claro".

Centrum Badań Memlingowskich UG zaprasza na wykład prof. Andrzeja Januszajtisa i prof. dr hab. Beatę Możejko

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 9 Grudzień, 2024 - 09:53

Centrum Badań Memlingowskich UG serdecznie zaprasza na dziesiąty wykład w ramach popularno-naukowego cyklu zatytułowanego „Wokół Memlinga”. Wykład odbędzie się 12 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 i zostanie wygłoszony przez  prof. Andrzeja Januszajtisa i prof. dr hab. Beatę Możejko, dyrektorkę Centrum.

Wykład dr. hab., prof. ucz. Łukasza Niesiołowskiego-Spanò pt. "Pozabiblijne źródła do dziejów religii Judejczyków epoki perskiej"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 19 Listopad, 2024 - 10:50

Studenckie Koło Naukowe Archeologii Śródziemnomorskiej UG serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych starożytnością na wykład pt. "Pozabiblijne źródła do dziejów religii Judejczyków epoki perskiej", który gościnnie wygłosi dr hab., prof. ucz. Łukasz Niesiołowski-Spanò, z Wydziału Historii Uniwersytet Warszawskiego.

Centrum Badań Memlingowskich UG zaprasza na dziewiąty wykład z cyklu „Wokół Memlinga”

Ostatnia modyfikacja: środa, 20 Listopad, 2024 - 11:58

Centrum Badań Memlingowskich UG serdecznie zaprasza na dziewiąty wykład w ramach popularno-naukowego cyklu zatytułowanego „Wokół Memlinga”. Wykład odbędzie się 28 listopada (czwartek) o godz. 18.00 i zostanie wygłoszony przez dr. hab. Andrzeja Wozińskiego, prof.

Latający Uniwersytet RadUNII Kultury. Wykład dr Anny Sobeckiej "Gdańskie rysowniczki w XVIII wieku"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 12 Listopad, 2024 - 11:05

Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na 12. wykład w ramach Latającego Uniwersytetu RadUNII Kultury pt. "Gdańskie rysowniczki w XVIII wieku", który wygłosi dr Anna Sobecka.

Termin: 18 listopada 2024, godz. 18.00
Wstęp: wolny
Miejsce: Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Archeologii, sala 30, ul. Bielańska 5, Gdańsk

Dr Joanna Mercik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z wykładem pt. „Science a może fiction? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nauki historyczne?”

Ostatnia modyfikacja: piątek, 8 Listopad, 2024 - 15:49

Dzisiaj, 8 listopada 2024 r., w ramach cyklu "Piątek na Historycznym" gościliśmy na naszym wydziale dr Joannę Mercik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która wygłosiła wykład pt. „Science a może fiction? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nauki historyczne?”. Spotkanie poprowadził dr Wacław Kulczykowski.