wykład

Latający Uniwersytet RadUNII Kultury zaprasza na wykład dr. hab. Sławomira Kościelaka, prof. UG

Ostatnia modyfikacja: piątek, 16 Czerwiec, 2023 - 10:30

Sieć instytucji kultury RadUNIA Kultury, do której należy Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, organizuje cykl wykładów popularnonaukowych poświęconych historii Gdańska.

W najbliższy poniedziałek 19.06 o godz. 18:00 w ramach cyklu dr hab. Sławomir Kościelak, prof. UG z Instytutu Historii wygłosi wykład w Sali 30 przy ul. Bielańskiej 5.

Dr Jarosław Suchoples z Instytutu Muzyki, Sztuki i Badań nad Kulturą Uniwersytetu w Jyväskylä w Środkowej Finlandii z wykładem na Historycznym

Ostatnia modyfikacja: środa, 7 Czerwiec, 2023 - 14:59

Obfitujący w wydarzenia i spotkania ostatni "Piątek na Historycznym" 2 czerwca zakończyliśmy interesującym wykładem dr. Jarosława Suchoplesa z Instytutu Muzyki, Sztuki i Badań nad Kulturą Uniwersytetu w Jyväskylä w Środkowej Finlandii, pt. "Finlandia między Rosją a Szwecją. Od Piotra I do czasów współczesnych".

Spotkanie poprowadził prof. dr hab. Tadeusz Stegner.

Dr hab. Jacek Tylicki, prof. UMK gościem "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 8 Czerwiec, 2023 - 12:41

W miniony "Piątek na Historycznym" 2 czerwca br. gościliśmy na Wydziale dr hab. Jacka Tylickiego, prof. UMK z Katedry Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który wygłosił wykład pt. "Nowożytna ikonografia moralistyczna w Europie północnej i w Gdańsku".

Spotkanie poprowadził dr Bartłomiej Łyczak z Instytutu Historii Sztuki UG.

Instytut Historii Sztuki i Centrum Badań Memlingowskich UG zapraszają na wykład Prof. Lynn F. Jacobs pt. "Music in Bosch's Hells"

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 5 Czerwiec, 2023 - 13:44

Instytut Historii Sztuki i Centrum Badań Memlingowskich Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na wykład Prof. Lynn F. Jacobs (University of Arkansas) pt. "Music in Bosch's Hells"

Wykład odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca 2023 r. o godz. 17:00  w sali 55 im. Prof. Konstantego Kalinowskiego w siedzibie Instytutu Historii Sztuki UG przy ul. Bielańskiej 5 w Gdańsku.

Spotkanie z prof. dr. hab. Przemysławem Wiszewskim z Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: środa, 31 Maj, 2023 - 15:15

W zeszły "Piątek na Historycznym" 26 maja 2023 studenci, pracownicy i sympatycy Wydziału Historycznego mieli możliwość spotkania z prof. dr. hab. Przemysławem Wiszewskim z Uniwersytetu Wrocławskiego, który wygłosił wykład pt. „Splątane historie spoza narodowej perspektywy. Niemiecko-polskie dzieje „entangled history”.

Spotkanie poprowadziła prof. dr hab. Beata Możejko.

Wykład prof. dr hab. Rakhbarkhon Murtazaevy oraz doc. dr Tatjany Doroshenko z Narodowego Uniwersytetu im. Mirzy Uług Bega w Uzbekistanie

Ostatnia modyfikacja: środa, 31 Maj, 2023 - 14:55

W miniony "Piątek na Historycznym" 26 maja br. gościliśmy na Wydziale prof. dr hab. Rakhbarkhon Murtazaevę oraz doc. dr Tatjanę Doroshenko z Narodowego Uniwersytetu im. Mirzy Uług Bega w Uzbekistanie, które wygłosiły wykład pt. "Polacy i obywatele polscy w Uzbekistanie w XIX i pierwszej połowie XX w." Wykład odbył się w języku rosyjskim.

Spotkanie poprowadził dr hab. Grzegorz Berendt, prof. UG.

Wykład dr. Jarosława Suchoplesa z Instytutu Muzyki, Sztuki i Badań nad Kulturą Uniwersytetu w Jyväskylä w Środkowej Finlandii w ramach "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 1 Czerwiec, 2023 - 09:04

W najbliższy "Piątek na Historycznym" 2 czerwca godz. 13.00 odbędzie się spotkanie z dr. Jarosławem Suchoplesem z Instytutu Muzyki, Sztuki i Badań nad Kulturą Uniwersytetu w Jyväskylä w Środkowej Finlandii, który wygłosi wykład pt. "Finlandia między Rosją a Szwecją. Od Piotra I do czasów współczesnych".

Spotkanie, które odbędzie się w auli 1.48 Wydziału Historycznego poprowadzi prof. dr hab. Tadeusz Stegner.

Najbliższy "Piątek na Historycznym" - wykład dr hab. Jacka Tylickiego, prof. UMK pt. "Nowożytna ikonografia moralistyczna w Europie północnej i w Gdańsku"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 1 Czerwiec, 2023 - 09:05

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG serdecznie zaprasza studentów, pracowników i sympatyków Wydziału Historycznego na wykład dr hab. Jacka Tylickiego, prof. UMK z Katedry Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pt. "Nowożytna ikonografia moralistyczna w Europie północnej i w Gdańsku".

Prof. Jennifer Betts z Valdosta State Univeristy/USA z wykładem na "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: środa, 24 Maj, 2023 - 15:01

W miniony "Piątek na Historycznym" 19 maja br. gościliśmy na Wydziale Prof. Jennifer Betts z Valdosta State Univeristy/USA, która wygłosiła wykład pt. "From Camelot to Seul. The Influence of Arthurian Legend on Fantasy K-Dramas".

Wykład poświęcony był produkowanym w Korei Południowej, kultowym telewizyjnym serialom koreańskim, zwanym również K-dramami i ich kulturowym inspiracjom.

Spotkanie, które odbyło się w języku angielskim, poprowadziła dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG.