"Piątek na Historycznym" - wykład prof. Yulii Kiselyowej z Charkowskiego Universytetu im. Wasyla Karazina

W ramach kolejnego wydarzenia z cyklu „Piątek na Historycznym” w piątek 29 kwietnia br. na naszym Wydziale gościliśmy stypendystkę "Polsko-ukraińskiego programu naukowego UG", prof. Yulię Kiselyową z Charkowskiego Universytetu im. Wasyla Karazina. Pani Profesor wygłosiła w języku angielskim wykład pt. “Results of the Study of Self-representation Practices in Cities of Southern and Eastern Ukraine in the Industrial and Post-industrial Era”.

Prof. Kiselyową przedstawiła uczestnikom opiekun naukowy - dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG z Zakładu Historii Najnowszej Polski na Wydziale Historycznym.
Na zakończenie pani Profesor odpowiadała na pytania uczestników.
Spotkanie podsumował Dziekan dr. hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG, dziękując prof. Kiselyowej za wygłoszony wykład oraz uczestnikom za czynny udział.

Assoc. Prof., Dr. Julia Kiselyova ze Szkoły Historycznej Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Karazina w Charkowie jest autorką jednej monografii, jednego wydania dokumentów i współautorką czterech książek. Opublikowała również liczne artykuły naukowe. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół historii historiografii Ukrainy, historii ukraińskiego życia kulturalnego i intelektualnego w XIX i XX wieku oraz fenomenu miasta wielokulturowego. Jej najważniejszą publikacją jest książka pt. „Formacja i rozwój historiografii na Imperialnym Charkowskim Uniwersytecie”, Charków, 2014. Uczestniczyła również w projekcie „Praktyki autoprezentacji miast wielonarodowych w erze przemysłowej i postindustrialnej”, Canadian Institute of Ukrainian Studies, University of Alberta.

Wykład Yulii Kiselyowej

Data publikacji: piątek, 29. Kwiecień 2022 - 15:46; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 27. Październik 2023 - 11:20; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska