Wykład prof. Yulii Kiselyowej z Charkowskiego Universytetu im. Wasyla Karazina - z cyklu "Piątek na Historycznym"

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Piątek na Historycznym”.
Tym razem będziemy gościć na naszym Wydziale stypendystkę "Polsko-ukraińskiego programu naukowego UG" prof. Yulię Kiselyową  z Charkowskiego Universytetu im. Wasyla Karazina, która w piątek 29.04.2022 r. o godz. 11.30-13.00 w auli 1.48 wygłosi w języku angielskim wykład pt. “Results of the Study of Self-representation Practices in Cities of Southern and Eastern Ukraine in the Industrial and Post-industrial Era”.
Opiekunem naukowym jest dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG z Zakładu Historii Najnowszej Polski na Wydziale Historycznym.

Assoc. Prof., Dr. Julia Kiselyova ze Szkoły Historycznej Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Karazina w Charkowie jest autorką jednej monografii, jednego wydania dokumentów i współautorką czterech książek. Opublikowała również liczne artykuły naukowe. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół historii historiografii Ukrainy, historii ukraińskiego życia kulturalnego i intelektualnego w XIX i XX wieku oraz fenomenu miasta wielokulturowego. Jej najważniejszą publikacją jest książka pt. „Formacja i rozwój historiografii na Imperialnym Charkowskim Uniwersytecie”, Charków, 2014. Uczestniczyła również w projekcie „Praktyki autoprezentacji miast wielonarodowych w erze przemysłowej i postindustrialnej”, Canadian Institute of Ukrainian Studies, University of Alberta.

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: czwartek, 14. Kwiecień 2022 - 09:19; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 27. Kwiecień 2022 - 11:44; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska