Szachowirówka - turniej szachowy! Zmierz się z mistrzem w piątek 22.04. podczas Dni Otwartych!

Wszystkich miłośników gry królewskiej zapraszamy na V Szachowirówkę, czyli piątą edycję turnieju szachów szybkich, po raz kolejny wspierając Ukrainę.

Tym razem zagramy na korytarzach Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego podczas Dni Otwartych - piątek 22.04.!

Nadarzyła się okazja, żeby pomóc, więc działamy. Piątą edycję naszego najpopularniejszego cyklu organizujemy na dniach otwartych Uniwersytetu Gdańskiego, a całość zebranych funduszy ponownie przekażemy na pomoc Ukrainie.

Jak to będzie dokładnie wyglądało? Zważywszy na specyfikę wydarzenie i fakt tego, że nie wszyscy będą mogli wziąć udział w trwającym kilka rund turnieju, naszym zawodnikom dajemy dwie ciekawe możliwości:

1. Zagraj w turnieju, zawalcz o wyjątkowe nagrody! Jest to klasyczna forma turnieju, który zaczynamy pomiędzy godziną 10:00 a 10:30.
  • Turniej zostanie rozegrany w systemie pucharowym. W pierwszej fazie turnieju gracze zostaną podzieleni na czteroosobowe (w miarę możliwości) grupy w dwóch kategoriach, w których każdy będzie grał przeciw sobie. W drugiej części, po wyłonieniu dwóch osób z każdej grupy, wylosowane zostaną kolejne mecze, które drogą eliminacyjną wyłonią ostatecznych zwycięzców Szachowirówki! ⏱ Zawodnicy w każdym meczu będą mieli po 10 minut na wszystkie posunięcia. W przypadku każdej kolejnej dogrywki czas meczu zostanie skrócony o połowę. Pamiętajcie, by zainstalować na telefonie aplikację do mierzenia czasu gry (polecamy Lichess lub Szachy – chess.com), lub weźcie ze sobą zegar szachowy. Jeśli nie macie takiej możliwości, dajcie nam znać przed rozpoczęciem rozgrywki!

--Zgłoszenia rejestrować będziemy drogą mailową (szachysopot@gmail.com), ponieważ liczba miejsc będzie ograniczona. Jeśli jednak zostaną nam wolne miejsca, będzie można zapisać się również u organizatorów, przed rozpoczęciem turnieju.

1. Zmierz się z szachowym mistrzem! Jeżeli nie zdążycie na nasz turniej, lub też nie macie czasu zostać z nami tak długo, nic straconego! Do dyspozycji naszych gości będzie przynajmniej dwóch mistrzów szachowych, z którymi pojedynek stanowi nie lada wyzwanie, może zdradzą wam nawet kilka swoich taktycznych sekretów? Przyjdźcie i sprawdźcie sami!

Do naszych mistrzów nie trzeba się dodatkowo zapisywać. Wystarczy, że znajdziecie ochotę i kilka minut, żeby usiąść i zagrać.

Niezależnie od tego którą z naszych atrakcji wybierzecie, zrobimy wszystko abyście bawili się jak najlepiej, zdobywając różne nagrody i pomagając Ukrainie!

Całość wydarzenia będzie miała charakter toss & play, wystarczy, że wrzucicie dowolną sumę do puszki PAH i już możecie grać! Na wszystkich uczestników czekać będą również drobne przekąski! Do zobaczenia i Slava Ukraini!

Wydarzenie zorganizowane zostanie dzięki uprzejmości i gościnności Wydziału Historycznego UG oraz za pośrednictwem Plata & Pozorski Chess.

Data publikacji: środa, 13. Kwiecień 2022 - 13:00; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 22. Kwiecień 2022 - 10:47; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz