DNI OTWARTE NA HISTORYCZNYM - 21-22 kwietnia 2022 r.! Zapraszamy serdecznie!

Drodzy Licealiści, droga Młodzieży szkolna!

Stoicie właśnie przed wyborem Waszej przyszłej drogi edukacyjnej. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o studiach na Historycznym, porozmawiać ze studentami naszego Wydziału to zapraszamy Was w dniach 21-22 kwietnia 2022 r. na Dni Otwarte na Historycznym!

Przygotowaliśmy dla Was mi.in.:

• ciekawe wykłady związane z tematyką każdego z kierunków naszego wydziału - Historią, Archeologią, Etnologią, Historią Sztuki, Niemcoznawstwem, Religioznawstwem, Krajoznawstwem i Turystyką Historyczną
  • atrakcje - prezentacje, gry i zabawy z nagrodami - przygotowane przez Studenckie Koła Naukowe: Historyków, Etnologów, Krajoznawstwa i Turystyki Historycznej, Religioznawców, Archeologii, Historii Sztuki
  • pokaz mody Vintage – lata 40-te oraz wystawę artefaktów motoryzacji lat 30tych i 40tych (organizowane we współpracy z Domem Widemanna),
  • pokaz uzbrojenia z XVI i XVII wieku Lancknecht,
  • Szachowirówkę – turniej szachowy, podczas którego zmierzycie się z mistrzem szachowym,
  • warsztaty tworzenia swojego drzewa genealogicznego,
  • możliwość zgłębienia zagadnień związanych z historią i kulturą Ukrainy,
  • możliwość poznania studentów Wydziału, którzy opowiedzą Wam jak realizują swoje pasje w czasie studiów i jakie mają plany rozwoju zawodowego,

a także wiele innych zaplanowanych na te dni atrakcji!

PROGRAM DNI OTWARTYCH Wydziału Historycznego UG - CZWARTEK 21.04.

PROGRAM DNI OTWARTYCH Wydziału Historycznego UG - PIĄTEK 22.04.

Dni Otwarte na Historycznym połączone będą z Piknikiem Naukowym vol.2 - „Klimat dla nauki”, który odbędzie się na parkingu Wydziału Biologii, ul. Wita Stwosza 59.

W naszym namiocie zaprezentujemy Wam "Historię w grach" - dr Wacław Kulczykowski przygotuje dla Was, poza grami planszowymi, paragrafowymi i fabularnymi, stanowisko z komputerami, na którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił w grach historycznych, prezentowanych na zajęciach "Historia w grach" w ramach nowej specjalności "Historia w przestrzeni medialnej".

Nasz namiot wydziałowy znajdziecie obok wiśniowego Citroena z poprzedniej epoki!

Ponadto, dr Wacław Kulczykowski wygłosi w czwartek 21 kwietnia około godz. 9.30 w holu Wydziału Biologii UG, wykład "Czego nauczyły mnie gry historyczne?" - tematycznie ściśle związany z nową specjalnością na naszym Wydziale.

gry historyczne

Pamiętajcie, że Wasza

przyszłość to historia, tylko jeszcze nie przeżyta. Przeżyj z nami swoją przyszłość, wybierz Historyczny!

Serdecznie zapraszamy!

Do zobaczenia na Historycznym!

Załącznik Rozmiar
1 1.9 MB
2 321.44 KB

Data publikacji: poniedziałek, 11. Kwiecień 2022 - 14:00; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 22. Kwiecień 2022 - 10:46; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz