Spotkanie studentów i pracowników UG z prof. Igorem Hałagidą - "Jak do tego doszło? Agresja Rosji na Ukrainę z historycznej perspektywy"

W piątek 4 marca 2022 roku w Bibliotece Głównej UG w auli im. prof. J. Sokołowskiego odbyło się spotkanie z prof. Igorem Hałagidą – Koordynatorem do spraw organizacji wsparcia dla Ukrainy na Wydziale Historycznym na temat: „Jak do tego doszło? Agresja Rosji na Ukrainę z historycznej perspektywy”.

Profesor Igor Hałagida przedstawił własne spojrzenie na relacje ukraińsko rosyjskie w ostatnich dekadach i poddał ocenie toczące się obecnie wydarzenia za naszą wschodnią granicą.

W spotkaniu stacjonarnie i on-line udział wzięło ok.190 uczestników - studentów oraz pracowników Uniwersytetu Gdańskiego.

Wykład profesora Hałagidy uwieńczył panel dyskusyjny, do którego zostali zaproszeni zarówno uczestnicy biorący udział osobiście, jak i zdalnie za pomocą aplikacji MS Teams.

Data publikacji: piątek, 4. Marzec 2022 - 15:46; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 4. Marzec 2022 - 16:43; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz