Dr Derengowski i dr Kulczykowski poprowadzili zajęcia dla "Zdolnych z Pomorza"

Na Uniwersytecie Gdańskim zakończyły się Pomorskie Warsztaty Naukowe "Zdolni z Pomorza" 2021. Uczestniczyło w nich blisko 300 osób ze szkół zlokalizowanych w różnych powiatach naszego regionu. Wydział Historyczny UG reprezentowali dr Piotr Derengowski i dr Wacław Kulczykowski, którzy przygotowali zajęcia historyczne oraz archeologiczne dla uczestników warsztatów. Zajęcia odbywały się w budynku naszego Wydziału na kampusie uniwersyteckim w dniach 15 i 16 września br.

Dr Piotr Derengowski wygłosił wykład "Wojna jako wyzwanie dla historyka" oraz poprowadził ćwiczenia "Elementy warsztatu historyka".

Natomiast dr Wacław Kulczykowski wygłosił wykład "Rynsztoki, wodociągi, ulice. Czy średniowieczne miasta były brudne?" oraz poprowadził ćwiczenia "Archeolog w służbie zniszczonych cmentarzy, czyli jak wyglądają wykopaliska".

Data publikacji: poniedziałek, 20. Wrzesień 2021 - 08:12; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: wtorek, 21. Wrzesień 2021 - 08:43; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski