Dwie prace doktorskie z Wydziału Historycznego UG z dofinansowaniem na wydanie

Został rozstrzygnięty konkurs na dofinansowanie wydania wyróżniających się prac doktorskich obronionych na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2019/2020.

Do konkursu mogły zostać zgłoszone prace doktorskie obronione na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2019/2020.

- Wyróżnieniem w konkursie jest dofinansowanie 50 proc. kosztów wydania pracy doktorskiej w formie książki papierowej w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiegomówi prof. dr hab. Wiesław Laskowski, Prorektor ds. Badań Naukowych Uniwersytetu Gdańskiego.

W gronie laureatów znaleźli się:
  1. Dr Zuzanna Kalicka-Karpowicz z Wydziału Filologicznego, z rozprawą pt. ,,Problemy słowotwórcze dotyczące rzeczowników i przymiotników na podstawie materiału z internetowych poradni językowych”.

2. Dr Paulina Urbańczyk z Wydziału Filologicznego, z rozprawą pt. ,,Sen i samopoczucie. Autoanalityczne strategie literackie".

3. Dr Krzysztof Chalimoniuk z Wydziału Historycznego, z rozprawą pt. ,,Czechosłowacka sieć konsularna w II Rzeczypospolitej. Powstanie, organizacja i działalność".

4. Dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego, z rozprawą pt. ,,Obiekty hydrotechniczne w dolnym biegu rzeki Osy do XIX w.”

Biuro Rzecznika Prasowego

Data publikacji: poniedziałek, 21. Grudzień 2020 - 09:11; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 21. Grudzień 2020 - 09:12; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski