Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego z wizytą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

21 stycznia 2022 członkowie Naukowego Koło Historyków UG odwiedzili w Luzinie grób śp. prof. Gerarda Labudy. Następnie, zwiedzali Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zapoznali się ze zbiorami tej instytucji, które przedstawił mgr Mateusz Szuba. Szczególnie interesującym elementem wizyty było oprowadzenie po Książnicy prof. Gerarda Labudy i prelekcja mgr. Adama Lubockiego na temat Kaszub w życiu prof. Labudy. Warto zaznaczyć, że Książnica jest odpowiedzą na zapis testamentowy Profesora i w swoich zbiorach zawiera Jego pełny księgozbiór, z którego można korzystać na miejscu - są to pozycje często unikatowe, kiedyś a także obecnie mało dostępne, często z odręcznymi notatkami na marginesach. Obiekt ten to także miejsce gdzie znajduje się wiele pamiątek z życia prywatnego jak i naukowego prof. Labudy.

NKH UG gorąco zachęca do odwiedzenia Muzeum, a przy tym do skorzystania z możliwości jakie daje Książnica.

Data publikacji: wtorek, 1. luty 2022 - 16:21; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 1. luty 2022 - 16:21; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz