Dr Dorota Sakowicz członkinią Polish Archaeological Institute at Athens

Informujemy, że dr Dorota Sakowicz z Instytutu Historii Sztuki została członkinią Polish Archaeological Institute at Athens.
Polski Instytut Archeologiczny w Atenach jest jednostką (centrum uniwersyteckim) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a jego zadaniem jest przede wszystkim reprezentowanie przed władzami greckimi wszystkich naukowców polskich, którzy zamierzają prowadzić swoje badania w tym kraju.
Zainteresowania naukowe dr Doroty Sakowicz koncentrują się wokół sztuki, kultury oraz archeologii starożytnej Grecji i Rzymu. Dr Sakowicz w swoich badaniach jako historyk sztuki i archeolog z wykształcenia, wykorzystuje perspektywy obu dziedzin, doceniając potęgę interdyscyplinarności w humanistyce.

Data publikacji: piątek, 26. Lipiec 2024 - 14:20; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 26. Lipiec 2024 - 14:21; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska