Rusza rekrutacja na studia 2024/25 - wybierz jeden z 9 kierunków na Historycznym!

Rekrutacja na studia rozpoczyna się już w poniedziałek 3 czerwca! Kandydaci na studia - niezależnie od roku, w którym zdawali maturę - będą mogli rejestrować się w systemie IRK (Internetowej Rekrutacji Kandydatów).

Jeśli marzysz o studiowaniu z pasją, szukasz kierunku studiów, który zapewni Ci rozwijanie zainteresowań jako podstawy w budowaniu kariery zawodowej, to wybierz jeden spośród 9 kierunków studiów na Wydziale Historycznym UG, oferowanych w roku akademickim 2024/2025:

• Historia – Historia to gotowy scenariusz na film. Nakręć go z nami!
  • Niemcoznawstwo – studia historyczne czy filologiczne? Nie musisz wybierać! Niemcoznawstwo to 2 w 1.
  • Religioznawstwo – podróż w poszukiwaniu prawdy o religiach, klucz do odkodowania języków i poznawania kultur.
  • Archeologia – odkrywaj tajemnice przeszłości, zachowaj nasze wspólne dziedzictwo.
  • Etnologia – poznajemy świat poprzez ludzi, spotkanie to początek podróży.
  • Historia sztuki - artyści od wieków widzą więcej - naucz się patrzeć na świat studiując historię sztuki.
  • Projektowanie gier historycznych - NOWOŚĆ!Jedyny taki w Polsce! "Na wskroś praktyczny” – odpowiedź na potrzeby rynku pracy na specjalistów pracujących w przemyśle kreatywnym poprzez połączenie wiedzy z zakresu historii Polski i świata z praktycznymi umiejętnościami projektowania narracji interaktywnej, tworzenia mechaniki gier oraz pisania kreatywnego i technicznego.

Terminy rekrutacji i szczegóły dla kandydatów na każdy z kierunków dostępne na stronie: Kierunki studiów | Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji nt. rekrutacji na studia w UG na stronie.

Data publikacji: piątek, 31. Maj 2024 - 15:21; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 6. Czerwiec 2024 - 12:24; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska