Prof. Thomas Aiello gościem Wydziału Historycznego w ramach programu „Profesorowie wizytujący UG”

W ramach programu „Profesorowie wizytujący UG” gościmy obecnie na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego profesora Thomasa Aiello z Valdosta State University in Georgia / USA.

W miniony piątek prof. Aiello spotkał się z Dziekanem Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiuszem Janickim, prof. UG. Podczas spotkania, w którym uczestniczyła również opiekunka pobytu Profesora dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG, omówione zostały szczegóły dotyczące realizacji pobytu profesora na naszej uczelni.

Prof. Aiello prowadzi obecnie razem z dr hab. Anną Mazurkiewicz, prof. UG kurs pt. US Social and Cultural History, dla 1 roku studiów magisterskich na kierunku amerykanistyka na Wydziale Filologicznym.

Planowane są także wykłady gościnne w ramach zajęć prowadzonych przez wykładowców naszego Wydziału Historycznego.

Najbliższy wykład gościnny prof. Aiello pt. "Black Lives Have Always Mattered: The History Behind Contemporary Racial Controversies" odbędzie się 9 grudnia w godzinach 11.30-13.00 na Wydziale Historycznym UG. Szczegóły podamy w terminie późniejszym.

Prof. Aiello weźmie także udział w, zorganizowanej przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG, międzynarodowej konferencji “Science and Education for Sustainable Development”, która odbędzie się 24-25 listopada br. Wygłosi on wykład pt. “The Exclusion and Inclusion of Nonhuman Animal Immigrants across Human-Defined Borders”.

Poniżej przedstawiamy krótkie bio prof. Thomasa Aiello.

1

Thomas Aiello is professor of history and African American studies at Valdosta State University in Georgia, USA. He is the author of more than twenty books and dozens of peer-reviewed journal articles. His work helped amend the Louisiana constitution to make nonunanimous juries illegal and was cited in the United States Supreme Court as part of its decision ruling them unconstitutional. His most recent books are The Life and Times of Louis Lomax: The Art of Deliberate Disunity (Duke, 2021), The Trouble in Room 519: Money, Matricide, and Marginal Fiction in the Early Twentieth Century (LSU, 2021), and The Artistic Activism of Elombe Brath (Mississippi, 2021). He holds PhDs in history and anthrozoology, and he also writes about the relationship between humans and animals, in particular the role of speciesism and human supremacy in creating vulnerabilities for nonhuman animals. Learn more at www.thomasaiellobooks.com.

Data publikacji: środa, 2. Listopad 2022 - 10:03; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 2. Listopad 2022 - 12:14; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska