Wykład otwarty: "Rdzenna ludność Amazonii pozostająca w dobrowolnej izolacji" - mgr Paweł Chyc

W imieniu Studenckiego Koła Naukowego Etnologów przy Uniwersytecie Gdańskim oraz Wydziału Historycznego UG serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu "Ścieżki Antropologii Współczesnej".

W ramach tego cyklu mgr Paweł Chyc wygłosi wykład pt. "Rdzenna ludność Amazonii pozostająca w dobrowolnej izolacji".

Wykład odbędzie się 23.10. (środa), o godz. 15.30 w Instytucie Archeologii i Etnologii UG na ul. Bielańskiej 5 w Gdańsku, sala nr 30.

1

Mgr Paweł Chyc - antropolog, doktorant w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu. Zajmuje się etnologią i etnohistorią Indian Amazonii (Boliwia, Brazylia), antropologią historii oraz antropologią kognitywną. Uczestnik cyklu projektów badawczych pod kierunkiem dra Mariusza Kairskiego (etnologia UG) dokumentujących obecność ludów izolowanych we wschodnim Peru. Aktualnie pracuje w projekcie UNESCO badającym dziedzictwo kulturowe rdzennych ludów zamieszkujących region Guapore (pogranicze Brazylii i Boliwii). Prowadzi bloga Antropolog w Boliwii, do lektury którego serdecznie zachęcamy!

Data publikacji: wtorek, 22. Październik 2019 - 14:30; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 24. Październik 2019 - 10:06; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski