"Śpiewane wykłady" profesora Corey Dolgon ze Stonehill College, Massachusetts (USA)

Zapraszamy serdecznie na śpiewane wykłady, który "wyśpiewa" Pan Profesor Corey Dolgon ze Stonehill College, Massachusetts (USA).

16 maj, godz. 11.30-13.00: "Folksongs and the US Labor Movement"
Wydział Historyczny UG, aula 1.46

20 maj, godz. 11.30-13.00: "American civil rights movement in songs"
Wydział Historyczny UG, sala 2.61

Profesor Dolgon jest stypendystą Fulbrighta, zajmuje się amerykańską kulturą i socjologią. Bada jaką rolę pieśni folkowe odgrywały w amerykańskich ruchach robotniczych. Od ponad dwudziestu lat wykonuje "śpiewane wykłady". Jego przyjazd na Uniwersytet Gdański został zorganizowany przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta.

plakat 1plakat 2

Data publikacji: czwartek, 9. Maj 2019 - 12:40; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 9. Maj 2019 - 12:40; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski