Wydział Historyczny UG na III Kociewskim Festiwalu Nauki w Starogardzie Gdańskim!

W czwartek 4 października odbył się Kociewski Festiwal Nauki w Starogardzie Gdańskim, w którym uczestniczyli przedstawiciele naszego Wydziału.
Dla uczestników Festiwalu Wydział Historyczny UG przygotował etnologiczne wykłady oraz archeologiczne zajęcia warsztatowe, a także przedstawiona została pełna ofertę kierunków naszego Wydziału. Barbara Jutrzenka-Trzebiatowska oraz Jakub Kozak w ramach popularnonaukowej prelekcji „Etnologia – opowieści Twojego świata” opowiedzieli o religii, rytuałach i duchowości dzisiejszych Indian w Ameryce Północnej na podstawie prowadzonych badań terenowych. Natomiast Wacław Kulczykowski zaprezentował nowoczesne metody i narzędzia wykorzystywane w badaniach archeologicznych. Zajęcia odbywały się w II LO im. Ziemi Kociewskiej.

Data publikacji: czwartek, 4. Październik 2018 - 20:32; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 4. Październik 2018 - 20:32; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski