Koło Naukowe Religioznawców zaprasza na wykład „Rodzima wiara - odrodzenie religii słowiańskiej w Polsce”.

Jeśli interesują cię wierzenia naszych przodków, masz jakieś związane z nimi pytania, lub po prostu zastanawiasz się jak w XXI wieku można jeszcze wierzyć w Swarożyca - zapraszamy na wykład dr Stanisława Potrzebowskiego, który odbędzie się w najbliższą środę 18-stego listopada na wydziale historycznym w sali 2.61.

Kim są wyznawcy Rodzimej Wiary?

Sami siebie określają mianem Lechitów i jak możemy przeczytać na ich oficjalnej stronie aby zostać rodzimo wiercą trzeba spełniać w zasadzie tylko cztery warunki:

- być pochodzenia słowiańskiego,

- szanować tradycyjne słowiańskie zwyczaje,

- uznawać rodzimowierczy światopogląd,

- sławić odwiecznych słowiańskich bogów,

Jest to w pełni zalegalizowany związek wyznaniowy działający na terenie Polski od ponad 20 lat. W swoim założeniu odwołuje się do tysiącleci słowiańskiej tradycji. Wyznawcy Rodzimej Wiary poza oddawaniem czci dawnym słowiańskim bóstwom, czczą także Matkę Ziemię, przyrodę oraz cały wszechświat.

Ich główne święta to Jare Gody – przesilenie wiosenne, Kupała – święto kresu, początku i końca przypadające na czas letniego przesilenia, Święto Plonów, Dziady oraz Szczodre Gody – obchodzone w czasie zimowego przesilenia.

Wszystkich zainteresowanych tematyką odrodzenia wierzeń Słowian w Polsce zapraszamy w najbliższą środę 18 listopada na  wykład, który odbędzie się na wydziale historycznym(Wita Stwosza 55) o godz. 17.30 w sali 2.61.

Więcej informacji na temat rodzimowierców znajdziecie na stronie: http://www.rodzimawiara.org.pl/

Zainteresowanych tematyką okoloreligijną zapraszam na facebookowy fanpage Uniwersyteckiego Koła Naukowego Religioznawców,  na którym znajdziecie informacje o innych spotaniach i wykładach:  https://www.facebook.com/Religioznawstwo-UG-289442081231585/?fref=ts

Data publikacji: wtorek, 17. Listopad 2015 - 07:49; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra Ostatnia zmiana: wtorek, 17. Listopad 2015 - 07:56; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra