Fotorelacja z konferencji "Losy i znaczenie dziedzictwa po klasztorach skasowanych na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej i Śląsku w 180 rocznicę ostatecznej kasaty klasztorów w Gdańsku"

W dniu 22 października 2015 r. w salach Instytutu Historii Sztuki UG na ulicy Bielańskiej odbyła się konferencja zorganizowana przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii – Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego, a poświęcona 180 rocznicy kasaty ostatnich klasztorów w Gdańsku. Konferencja, która zgromadziła 17 referentów z czterech ośrodków oraz dziewięciu różnych instytucji naukowych, była częścią wieloletniego, międzynarodowego projektu, dokumentującego dziedzictwo kulturowe po klasztorach skasowanych na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej oraz na Śląsku. Obrady otworzył w imieniu Wydziału Historycznego Prodziekan ds. Studenckich, prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczynski, a zaprezentowane referaty dokumentowały losy, znaczenie i spuściznę klasztorów nie tylko gdańskich, lecz – zgodnie z podtytułem konferencji – zaprezentowały także dorobek skasowanych klasztorów z obszaru Prus Królewskich / Pomorza Nadwiślańskiego.

organizatorzy przedsięwzięcia ze strony Wydziału Historycznego UG

prof. UG, dr hab. Sławomir Kościelak, prof. UG, dr hab. Rafał Kubicki

Plakat

konferencja 1konferencja 2konferencja 3konferencja 4konferencja 7konferencja 6konferencja 8konferencja 11konferencja 12