Fotorelacja z konferencji "Losy i znaczenie dziedzictwa po klasztorach skasowanych na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej i Śląsku w 180 rocznicę ostatecznej kasaty klasztorów w Gdańsku"

W dniu 22 października 2015 r. w salach Instytutu Historii Sztuki UG na ulicy Bielańskiej odbyła się konferencja zorganizowana przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii – Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego, a poświęcona 180 rocznicy kasaty ostatnich klasztorów w Gdańsku. Konferencja, która zgromadziła 17 referentów z czterech ośrodków oraz dziewięciu różnych instytucji naukowych, była częścią wieloletniego, międzynarodowego projektu, dokumentującego dziedzictwo kulturowe po klasztorach skasowanych na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej oraz na Śląsku. Obrady otworzył w imieniu Wydziału Historycznego Prodziekan ds. Studenckich, prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczynski, a zaprezentowane referaty dokumentowały losy, znaczenie i spuściznę klasztorów nie tylko gdańskich, lecz – zgodnie z podtytułem konferencji – zaprezentowały także dorobek skasowanych klasztorów z obszaru Prus Królewskich / Pomorza Nadwiślańskiego.

organizatorzy przedsięwzięcia ze strony Wydziału Historycznego UG

prof. UG, dr hab. Sławomir Kościelak, prof. UG, dr hab. Rafał Kubicki

Data publikacji: poniedziałek, 28. Wrzesień 2015 - 13:30; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra Ostatnia zmiana: poniedziałek, 2. Listopad 2015 - 12:27; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra