Biblioteka Antopologiczna - inicjatywa Studenckiego Koło Naukowego Etnologów UG

23 czerwca 2014 roku odbyło się otwarcie Biblioteki Antropologicznej, która powstała z inicjatywy Studenckiego Koło Naukowego Etnologów UG. Ideą utworzenia biblioteki jest propagowanie oraz popularyzacja etnologii, jako nowego kierunku studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Chcieliśmy, aby księgozbiór antropologiczny był udostępniony w nowo powstałej Bibliotece i aby studenci bez trudu mogli rozwijać swoje zainteresowania badawcze, które wyrażą w pracach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Zbiory dostępne w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego oraz w Bibliotece Historii Kultury ze względu na specyfikę kierunku są niewystarczające. Księgozbiór, który został przekazany do biblioteki pochodzi z prywatnych zbiorów kadry antropologicznej, w tym, w dużej mierze jest to zbiór prof. dr hab. Wojciecha Bębna, który skompletował go podczas wieloletnich badań prowadzonych w Australii i Oceanii. Literatura oddana w ręce studentów to dzieła wymagające pogłębionych studiów podczas edukacji na kierunku etnologia.

Od października zapraszamy wszystkich studentów Uniwersytetu Gdańskiego do korzystania z antropologicznych zbiorów biblioteki, która mieści się w IAiE na Bielańskiej 5.

Data publikacji: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:26; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:29; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny