International Visegrad Fund Research Grant Programme 2021-2022

W imieniu Historical Archives of the European Union, International Visegrad Fund oraz European University Institute informujemy o nowym programie stypendiów podyplomowych w zakresie badań źródeł pierwotnych w Archiwach Historycznych Unii Europejskiej.

Do udziału w programie mogą ubiegać się kandydaci z Czech, Węgier, Polski, Słowacji, Bałkanów Zachodnich i krajów Partnerstwa Wschodniego. W latach 2021-2022 dostępnych jest 10 grantów, a drugi termin składania wniosków upływa 31 października 2021 r.

The Historical Archives of the European Union, znajdujące się w European University Institute, przechowuje i udostępnia do badań archiwalia zdeponowane przez instytucje UE zgodnie z trzydziestoletnią zasadą dostępu do materiałów archiwalnych. Gromadzi również i przechowuje prywatne dokumenty osób, ruchów i organizacji międzynarodowych zaangażowanych w integrację europejską. Wreszcie, ułatwia prowadzenie badań nad historią Unii Europejskiej, promuje społeczne zainteresowanie integracją europejską i zwiększa przejrzystość funkcjonowania instytucji UE.

Data publikacji: czwartek, 15. Lipiec 2021 - 13:26; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 18. Sierpień 2021 - 11:31; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski