fbpx Wykład online: "Kobiety wpływowe w czasach dawnych: wojowniczki, władczynie, celebrytki" - prof. Beata Możejko | Wydział Historyczny

Jesteś tutaj

Zapraszamy na spotkania otwarte w formie kawiarni naukowych przybliżające działalność naukową pracowników Uczelni.

Najbliższy wykład, który odbędzie się we wtorek 16 marca 2021 roku o godzinie 18.00 wygłosi prof. dr hab. Beata Możejko z Wydziału Historycznego UG.

Tytuł wykładu: „Kobiety wpływowe w czasach dawnych: wojowniczki, władczynie, celebrytki”

Minione epoki zdominowane były przez mężczyzn, ale nawet wówczas pojawiały się kobiety wpływowe, tak w czasach wojny, jaki i pokoju. Były niejednokrotnie dobrze wykształcone, odznaczały się odwagą na polu bitwy i znajomością wyrafinowanej gry dyplomatycznej. Umiały wykorzystywać ówczesne środki komunikacji społecznej, jak wystąpienia publiczne czy listy, by osiągnąć swoje zamierzenia. Nie oznacza to jednak, że swoje zdolności zawsze wykorzystywały w dobrych celach i z dobrym skutkiem.
Przyjrzymy się kilku bohaterkom, z różnych epok – od średniowiecza po wiek XVIII i spróbujemy zastanowić się nad ich rolą w polityce, społeczeństwie i kulturze.

Osoby, które mają ochotę zadać pytanie, mogą to zrobić do poniedziałku 15 marca 2021 r. na adres: oblicza.nauki@ug.edu.pl

Organizatorem spotkania w kawiarni naukowej jest Wydział Chemii oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki
środa, 10 marca 2021 roku, 10:45