Prof. Magdalena Nowak nominowana do Nagrody im. W. Felczaka i H. Wereszyckiego

Z przyjemnością informujemy, że Pani dr hab. Magdalena Nowak, prof. uczelni z Wydziału Historycznego UG została nominowana do Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego za książkę:

M. Nowak, Dwa światy. Zagadnienie identyfikacji narodowej Andrzeja Szeptyckiego w latach 1865-1914, Gdańsk 2018

Pani Profesor znalazła się w wąskim pięciu gronie finalistów.

Nagroda im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego została ustanowiona w 2001 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział w Krakowie i Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przyznawana jest corocznie, naprzemiennie autorowi polskiemu lub zagranicznemu. Konkurs obejmuje publikacje dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności. Fundatorem Nagrody jest Wydawnictwo Literackie oraz Wydział Historyczny UJ.

O tegorocznych laureatach można przeczytać tutaj: http://www.pth.krakow.pl/index.php?site=news&id=94

Data publikacji: poniedziałek, 14. Grudzień 2020 - 08:19; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 14. Grudzień 2020 - 08:19; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski