Obchody Jubileuszu 10-lecia kierunku Niemcoznawstwo

W miniony piątek 16 czerwca 2023 r. na Wydziale Historycznym świętowano Jubileusz 10-lecia kierunku Niemcoznawstwo na UG.

Zorganizowane przez Instytut Historii i Instytut Filologii Germańskiej UG, w ramach „Piątku na Historycznym”, obchody zainaugurował witając przybyłych Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG. Spotkanie zaś poprowadziła prof. dr hab. Marion Brandt z Instytutu Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego UG.

Zgromadzeni goście wysłuchali wykładu dr. hab. Grzegorza Berendta, prof. UG pt. " W cieniu drugiej wojny światowej. O stosunkach niemiecko-polskich w latach 1989-2023".

Kolejno, w ramach spotkania studenci II roku Niemcoznawstwa poprowadzili debatę polsko-niemiecką.

Wydarzenie zakończyła dyskusja o przyszłości kierunku Niemcoznawstwo, w której udział wzięli zarówno absolwenci, jak również wykładowcy tego kierunku.

Data publikacji: środa, 21. Czerwiec 2023 - 12:03; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 27. Październik 2023 - 15:52; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska