II Powiślański Festiwal Nauki | Wydział Historyczny

II Powiślański Festiwal Nauki

Szanowni Państwo, Nauczyciele, Uczniowie szkół średnich,

W dniach 6-10 maja 2019 Wydział Historyczny wraz z Muzeum Zamkowym w Malborku w ramach II Powiślańskiego Festiwalu Nauki przygotował dla Państwa sześć bardzo interesujących wydarzeń. Zaproszenie kierujemy głównie do uczniów szkół średnich, którzy w najbliższej przyszłości będą musieli stanąć przed wyborem dalszej drogi edukacji i uczelni. Prezentując w nietypowy sposób oferowane przez nas kierunki studiów chcemy zaprezentować możliwości studiowania na Wydziale Historycznym. Aby się z nimi zapoznać mogą Państwo wziąć udział w grze miejskiej, zwiedzaniu zamków w Malborku, Kwidzynie, Sztumie, wykładach multimedialnych w muzeum oraz w murach Wydziału Historycznego, a także warsztatach komputerowych (szczegóły w programie II PFN). Ogłoszony został również konkurs na logo Powiślańskiego Festiwalu Nauki. Imprezy festiwalowe są bezpłatne i prowadzone przez nauczycieli akademickich, przewodników, organizatorów turystyki. Niezbędne informacje o terminach, miejscach i sposobach rezerwacji imprez zostały przesłane do wszystkich szkół średnich na Pomorzu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

dr Iwona Janicka

PDF icon Program II PFN275.44 KB