SEA-EU
Wypłyń na szerokie wody z sojuszem SEA-EU!
Czy wśród studentów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego znajdziemy osoby, które poszukują wyzwań i są zainteresowane zdobyciem międzynarodowych doświadczeń? To doskonale się składa, bo przybywamy z ofertą inicjatyw organizowanych w ramach SEA-EU, czyli sojuszu 9 nadmorskich uniwersytetów europejskich.
Konkurs projektów studenckich i doktoranckich SEA-EU
Jesteś studentem studiów licencjackich, magisterskich lub szkoły doktorskiej z innowacyjnym pomysłem na wzmocnienie współpracy studentów w Europie? Chcesz pomóc w kształtowaniu przyszłości europejskiej edukacji z punktu widzenia studentów? Spróbuj swoich sił w konkursie organizowanym przez uczelnie partnerskie SEA-EU! Zwycięskie projekty otrzymają do 4000 euro.
Celem inicjatywy jest zachęcenie międzynarodowych zespołów studenckich i doktoranckich do wypracowania oryginalnych rozwiązań dla wyzwań społecznych w następujących dziedzinach:
SEA-EU Master Research Internships 2023-2024
Chcesz zobaczyć, jak prowadzi się badania na zagranicznych uczelniach? Planujesz podszkolić znajomość języków obcych? A może potrzebujesz zainwestować w swój rozwój zawodowy i naukowy? SEA-EU MASTER INTERNSHIPS to szansa dla Ciebie!
European Researcher’s night - zaproszenie dla młodych naukowców (SEA-EU)
SEA-EU zaprosza młodych naukowców do udziału w European Researcher’s night, która będzie organizowana 30 września br. przez Uniwersytet Christiana-Albrechta w Kilonii.
SEA-EU Talent - Going beyond the seas: interdisciplinary studies on individuals and societies
SEA-EU Talent - Going beyond the seas: interdisciplinary studies on individuals and societies
Konkurs SEA-EU "Research Potential Database"
Uniwersytet Gdański zaprasza naukowców do udziału w konkursie „Research Potential Database” SEA-EU, który ma zachęcić do podjęcia lub umocnienia współpracy naukowo-badawczej i dydaktycznej pomiędzy uczelniami partnerskimi SEA-EU przy wykorzystaniu informacji dostępnych w Bazie Potencjału Badawczego „Research Potential Database”.
SEA-EU ogłasza drugą edycję konkursu International STudent STartup Competition!
SEA-EU ogłasza drugą edycję konkursu International STudent STartup Competition!
Zapraszamy wszystkich przedsiębiorczych studentów do udziału w międzynarodowej inicjatywie wspierającej startupy studenckie. Wybrane zespoły będą miały możliwość zaprezentowania swoich projektów przedstawicielom świata biznesu, a najlepsze z nich powalczą o tytuł „Best University Startup 2022” i prawo do prezentacji na prestiżowym Wolves Summit 2022.
Co zrobić by dołączyć do konkursu?
Platforma językowa SEA-EU Virtual Tandem Language Exchange
Zachęcamy do zapozanania się z ofertą nowej inicjatywy językowej – SEA-EU Virtual Tandem Language Exchange. To platforma umożliwiająca znalezienie partnera, z którym można rozwijać umiejętności komunikacyjne w języku obcym. Wystarczy się zalogować i określić swoje kompetencje językowe (jako nauczyciel) oraz potrzeby językowe (jako uczeń), a algorytm wyszuka odpowiedniego partnera do nauki.
Warsztaty SEA-EU: "Transnational Perspectives on Public History"
W imieniu wydziałów historycznych zrzeszonych w SEA-EU zapraszamy wszystkich studentów oraz pracowników do udziału w warsztatach "Transnational Perspectives on Public History".
Jednym z zadań warsztatów będzie zaprezentowanie wydziałów historycznych na uczelniach zrzeszonych w SEA-EU oraz realizowanych na nich zagadnień badawczych, a także dyskusja nad tematem europejskiej historii w przestrzeni publicznej.
Kiedy? 4.11. - 5.11.2021