Konferencja „Przyszłość pamięci. Archiwa społeczne na Pomorzu”

Serdecznie zapraszamy na V konferencję z cyklu „Przyszłość pamięci. Archiwa społeczne na Pomorzu” pt. „Inspiracja – Rozwój”, która odbędzie się 19 października 2024 r. (sobota) w godzinach 10:00-15.00 w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku (przy ulicy Długiej 46/47).

Konferencja organizowana jest przez Fundację im. Stanisława Flisa „Archiwa Pomorskie” wspólnie z gdańskim Oddziałem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.

Partnerem wydarzenia jest Muzeum Gdańska i Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Aleksandry Dulkiewicz.

To już piąta konferencja z cyklu „Przyszłość pamięci. Archiwa społeczne na Pomorzu”! W tegorocznej edycji postanowiliśmy sięgnąć ponownie do podstawowych zadań archiwistów, jak gromadzenie, porządkowania, digitalizacja, konserwacja dokumentacji. Spotkania kierowane są do organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, osób prywatnych i innych podmiotów prowadzących archiwa społeczne lub rodzinne, a także do pasjonatów historii i archiwistyki.

Program konferencji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja na stronie.

Serdecznie zapraszamy!

Iwona Flis - Fundacja im. Stanisława Flisa "Archiwa Pomorskie"

dr Monika Płuciennik - Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku

Data publikacji: czwartek, 10. Październik 2024 - 09:45; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 10. Październik 2024 - 10:10; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska