Prof. dr Emilia Jamroziak z University of Leeds / Wielka Brytania gościem najbliższego "Piątku na Historycznym"

Zapraszamy na kolejny w nowym roku akademickim wykład w ramach cyklu piątkowych spotkań na naszym wydziale "Piątek na Historycznym".

27 października o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie z Prof. dr Emilią Jamroziak z University of Leeds / Wielka Brytania, na temat "Mediewistyka i co ona wyjaśnia w XXI wieku"?  Rozmowę na ten temat poprowadzi prof. dr hab. Beata Możejko, dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich UG.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Historycznym UG, Wita Stwosza 55, aula 1.48.

Wstęp wolny.

Prof. dr Emilia Jamroziak – jest historyczką, mediewistką, wykładowczynią historii średniowiecza na Uniwersytecie w Leeds.

Należy do Royal Historical Society. Przebywała na stażach badawczych na Uniwersytecie Londyńskim i Uniwersytecie Edynburskim.  W latach 2015-2016 była stypendystką Fundacji Humboldta na TU Desden a w latach 2019-2020 na Uniwersytecie w Erfurcie, w ramach grantu Unii Europejskiej – Horyzont 2020. Była również stypendystką w lutym – marcu 2019 Japan Society for the Promotion of Science, na Uniwersytecie w Okayama. Jest autorką licznych prac naukowych w tym monografii: Rievaulx abbey and its social context 1132-1300: memory, locality and networks (2005), Survival and Success on Medieval Borders: Cistercian Houses in Medieval Scotland and Pomerania from the Twelfth to the Late Fourteenth Century (2011), The Cistercian Order in Medieval Europe: 1090-1500 (2013) oraz dwóch prac zbiorowych: Religious and Laity in Northern Europe 1000-1400: Interaction, Negotiation, and Power (2007 wraz z Janet Burton) i Monasteries on the Borders of Medieval Europe: Conflict and Cultural Interaction (2013 wraz z Karen Stöber). W druku najnowsza monografia: Meanings of belonging: The cult of saints in Cistercian monasteries in the later middle ages.

Prof. Jamroziak należy do Komitetu Programowego International Medieval Congress, największego w Europie kongresu mediewistycznego, na który każdego roku, w lipcu przybywa z całego świata ponad 2000 badaczek i badaczy średniowiecza. Jest też członkinią Medieval Central Europe Research Network (MECERN) oraz przewodniczącą komitetu stypendialnego Janos Bak Research Fellowship programme.

Data publikacji: poniedziałek, 23. Październik 2023 - 11:39; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 23. Październik 2023 - 12:16; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska