Pierwsza archeoturystyczna gra planszowa nad Bałtykiem w ramach projektu "ArchaeoBalt"

W ramach najnowszego projektu ArchaeoBalt - Towards Innovative Green & Blue Tourism powstała gra planszowa dla najmłodszych "Gra o moc". Pierwsza gra archeoturystyczna nad Bałtykiem została wydana przez partnera projektu - Muzeum Gdańska a współautorem gry jest Instytut Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego. Współwydawcami gry są także: Muzeum Bornholmu w Danii, Uniwersytet Aarhus w Danii oraz Uniwersytet w Lund/Szwecja.

Gra archeologiczno-turystyczna „Game of Powers” przygotowana została w czterech językach: angielskim, duńskim, polskim oraz szwedzkim i przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku powyżej 8 lat.

Wydanie gry dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg South Baltic Sea Region 2014-2020.

Gra nie może być przedmiotem sprzedaży i jest dystrybuowana przez instytucje realizujące projekt Archaeobalt nieodpłatnie. Możliwość zdobycia gry zostanie ogłoszona wkrótce na profilu ArchaeoBalt.

Odkryj porty i punkty handlowe wokół dawnego Bałtyku, handluj wartościowymi przedmiotami, wypełniaj misje, rywalizuj ze znajomymi. Te wszystkie elementy oddajemy Ci w grze planszowej „Game of Powers”. Zostajesz jednym z kupców podążających morskimi i śródlądowymi szlakami handlowymi nad Morze Bałtyckim. W grze odwiedzisz dawne porty i osady, które dziś są ciekawymi stanowiskami archeologicznymi, np. duńskie Sorte Muld, szwedzką Uppakrę oraz polskie Wisłoujście w Gdańsku oraz Owidz. W trakcie badań w tych miejscach archeolodzy odkryli ciekawe przedmioty, które dziś możesz podziwiać w muzeach. W naszej grze, to Ty możesz stać się ich właścicielem – na chwilę, bądź na wieki. Pamiętaj, że każdy przedmiot w grze i miejsce możesz zobaczyć na własne oczy. Zapraszamy do odwiedzin!

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 19. Maj 2022 - 11:41; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 19. Maj 2022 - 12:21; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska