kultura

Asian Story - Podróż przez Azję - spotkanie z Aleksandrą Górską-Jankowską i Wojciechem Jankowskim

Ostatnia modyfikacja: wtorek, Kwiecień 5, 2022 - 11:24
Tuż po studiach wybrali się w roczną podróż po Azji bez planu i z niewielkim budżetem. Wycieczka zakończyła się występem w hollywoodzkim filmie, wspinaczką na 5545 m n.p.m. w Himalajach, kąpielą z rekinami w Tajlandii, zwiedzaniem Malezji autostopem, rajdem rowerowym po Wietnamie i Chinach, trzęsieniami ziemi w Indonezji i wypadkiem na morzu nieopodal wyspy Komodo.
O tym wszystkim, a także o zaręczynach u podnóża Mount Everestu, ślubie w Birmie i innych doświadczeniach z trwającej prawie rok wyprawy opowiedzą Aleksandra Górska-Jankowska i Wojciech Jankowski.

"Religijne przyczyny agresji militarnej Rosji w Ukrainie" - wywiad z prof. dr hab. Bogusławem Górką

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, Marzec 21, 2022 - 14:56

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z prof. dr hab. Bogusławem Górką z Zakładu Historii Starożytnej Wydziału Historycznego UG, który ukazał się na łamach portalu KobietaXL oraz Onet.pl:

Religijne przyczyny agresji militarnej Rosji w Ukrainie 

Wydawnictwo UG zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Kajdańską wokół książki "Ubiory w nowożytnym Gdańsku od połowy XVI do końca XVIII wieku".

Ostatnia modyfikacja: wtorek, luty 1, 2022 - 16:43

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Aleksandrą Kajdańską wokół książki Ubiory w nowożytnym Gdańsku od połowy XVI do końca XVIII wieku, które odbędzie się 8 lutego (wtorek) o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego. Rozmowę z autorką poprowadzi prof. Beata Możejko.

Cykl Webinariów "Gdańsk ID"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, luty 1, 2022 - 16:28

Cykl Webinariów "Gdańsk ID"

The Polish Institute of Arts and Sciences of America, Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z University of Michigan-Dearborn oraz International Border Studies Center UG zainicjował cykl webinariów na temat tożsamości w Gdańsku – „Gdańsk ID”.