"Fajka i Filiżanka", czyli o używkach w przeszłości

Fajka i Filiżanka” to zorganizowane przez studentów Historii III roku ze specjalności „Historia w przestrzeni medialnej” wydarzenie popularnonaukowe, które poświęcone było czterem powszechnie stosowanym używkom – kawie, herbacie, cukrowi i tytoniowi. W ostatnią środę, 19 czerwca na Wydziale Historycznym, odbyły się wykłady dotyczące historii kawy i tytoniu, a także panel dyskusyjny na temat oddziaływania używek na ludzki mózg. Punkty programu poprowadzili kolejno Aleksandra Kucharska - muzealniczka i rekonstruktorka historyczna, znawczyni dawnej kuchni gdańskiej, dr Radosław Kubus z Instytutu Historii WH oraz prof. Wojciech Glac z Pracowni Neurobiologii Wydziału Biologii UG. W trakcie spotkania odbył się także quiz z nagrodami dotyczący historii popularnych używek, a goście mogli skorzystać również z wydziałowego bufetu, gdzie poza poczęstunkiem czekał na nich autorski, tematyczny komiks wystawiony w postaci tryptyku.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, jak również inne osoby zainteresowane tematyką wydarzenia. Jak wskazują wyniki ankiety przeprowadzonej na koniec eventu, ponad 85% uczestników określiło, że wydarzenie poszerzyło ich dotychczasową wiedzę. Warto zatem podkreślić, że inicjatywa studentów naszego wydziału, zakończyła się sukcesem.

Data publikacji: środa, 26. Czerwiec 2024 - 08:31; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 26. Czerwiec 2024 - 10:38; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska