Spotkanie dyrekcji Instytutu Historii z przedstawicielami pomorskich placówek muzealnych

W dniu 10 czerwca na Wydziale Historycznym UG odbyło się spotkanie dyrekcji Instytutu Historii z przedstawicielami pomorskich placówek muzealnych. Zaproszenie przyjęli dyrektorzy: Muzeum Gdańska - dr hab. Waldemar Ossowski, Muzeum Zamkowego w Malborku - dr hab. Janusz Trupinda, Muzeum Archeologicznego w Gdańsku - Ewa Trawicka oraz Muzeum Miasta Gdyni - Karin Moder. Na spotkaniu byli obecni także przedstawiciele innych placówek muzealnych - kierowniczka działu zbiorów w Europejskim Centrum Solidarności - Karolina Lejczak,  kierownik Działu Naukowego Muzeum Stutthof w Sztutowie - dr Marcin Owsiński oraz Adam Lubocki z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Spotkanie, które poprowadził Dyrektor Instytutu Historii dr hab. Michał Kosznicki, prof UG, miało na celu przegląd aktualnej siatki studiów i zaproponowanie ewentualnych modyfikacji, zacieśnienie współpracy pomiędzy Instytutem Historii a placówkami muzealnymi oraz dyskusję nad możliwościami odbywania praktyk przez naszych studentów oraz podjęcia pracy po studiach.

Data publikacji: piątek, 14. Czerwiec 2024 - 12:29; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 14. Czerwiec 2024 - 12:39; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska