Wystawa "Z dziejów Fabryki Rękawiczek i Odzieży Skórzanej w Miastku"

Zapraszamy serdecznie na wystawę poświęconą pamiątkom po Fabryce Rękawiczek i Odzieży Skórzanej w Miastku, która została przygotowana przez Huberta Zająca - studenta I roku studiów I stopnia na kierunku Historia, w ramach zajęć "Tradycyjne formy przekazu historycznego", prowadzonego przez dr hab. Iwonę Janicką, prof. UG

Fabryka Rękawiczek i Odzieży Skórzanej w Miastku (FRiOS) była kluczowym zakładem w powojennej historii miasta. Z ponad 40 letniej historii funkcjonowania zakładu zostało jednak niewiele. Fabrykę, w której pracowało około 1000 osób, odwiedzali m.in. Gierek, Hermaszewski, Połomski. Kurtki oraz rękawiczki były wysyłane na eksport i chętnie kupowane w kraju. Modne ubrania zdobywały wiele nagród na targach branżowych. Niestety kilkanaście lat temu zakład upadł, a hale zburzono. Wciąż jednak żyją ludzie, którzy kiedyś tam pracowali, którym pozostały tylko pamiątki i wspomnienia związane z tym zakładem. Jest więc szansa, aby ocalić to miejsce od zapomnienia.

Wystawa mieści się w gablotach w holu na parterze budynku Wydziału Historycznego UG, przy ul. Wita Stwosza 55. Więcej o wystawie w linku

Data publikacji: czwartek, 13. Czerwiec 2024 - 11:44; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 13. Czerwiec 2024 - 13:32; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska