Studentki i studenci Historii z wizytą w gdyńskim Oddziale Archiwum Państwowego w Gdańsku

W dniu 28 maja 2024 r. studentki i studenci II roku kierunku Historia o specjalności Archiwistyka i Zarządzanie Dokumentacją, wraz z dr. Jarosławem Drozdem, odwiedzili siedzibę gdyńskiego Oddziału Archiwum Państwowego w Gdańsku. W trakcie wizyty zapoznali się z działalnością placówki, zagadnieniami przechowywania i udostępniania zasobu. W drugiej części wizyty, podczas spotkania z dyplomowanym konserwatorem, mgr. Jarosławem Sianko, studentki i studenci poznali podstawy profilaktyki zbiorów archiwalnych oraz zasady konserwacji papieru i skóry. W trakcie zwiedzania Oddziału Konserwacji obserwowali m.in. czynności związane z odkwaszaniem papieru.

Data publikacji: wtorek, 4. Czerwiec 2024 - 12:41; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Czerwiec 2024 - 12:55; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska