Dr Wacław Kulczykowski gościem na CD-Action EXPO w Atlas Arena w Łodzi

Informujemy, że w dniu 1 czerwca 2024 r. dr Wacław Kulczykowski z Instytutu Historii UG będzie gościem na CD-Action EXPO w Atlas Arena w Łodzi. W trakcie panelu dyskusyjnego dr Kulczykowski wraz z red. Mateuszem Witczakiem porozmawiają o historycznych grach komputerowych, które można wykorzystywać do popularyzowania nauki oraz jako narzędzie dydaktyczne na uniwersytetach. Inspiracją do rozmowy będzie nowopowstały kierunek „Projektowanie gier historycznych”, który rusza w października na Wydziale Historycznym UG, a także prężnie działające Ogólnouczelniane Koło Naukowe Gier Cyfrowych i Analogowych „UGranie”, czyli studencka inicjatywa, którą dr Kulczykowski się opiekuje.

CD-Action Expo 2024 to jedno z największych wydarzeń gamingowych w Polsce, wielkie święto rozrywki organizowane przez kultowy magazyn o grach, który od 1996 roku edukuje i bawi kolejne pokolenia. W trakcie targów będzie działać Strefa Gier, w której będzie można wypróbować najnowsze hity i zaskakujące perełki od małych studiów. Wśród wielu atrakcji będą również gry planszowe, karcianki, Strefa Rodzinna i Strefa Retro, nowoczesne technologie, zajęcia z programowania oraz panele dyskusyjne z ekspertami.

Data publikacji: wtorek, 21. Maj 2024 - 10:28; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 21. Maj 2024 - 10:30; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska