Noc Muzeów w Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej Nocy Muzeów w Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego!

Gdzie: ul. Bielańska 5, Budynek Wydziału Historycznego - Stare Miasto
Kiedy: 18 maja 2024 r. (sobota), w godz. 17:00-21:00
Organizatorzy: Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Koło Naukowe Historii Sztuki UG, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”
Wstęp bezpłatny

Zapraszamy na noc pełną opowieści o historii, sztuce i architekturze. Odkryjemy tajemnice budynku dawnego „Miastoprojektu” opowiemy o jego historii i wyjątkowych rozwiązaniach architektonicznych. Dodatkowo otwieramy na co dzień zamknięte drzwi do wyjątkowego Domu Opatów Pelplińskich czyli XVII-wiecznej kamienicy, w Sieni której znajduje się wyjątkowa płaskorzeźba przestawiająca starotestamentowy motyw "Zuzanna i Stary".

Program:

„Ile tu jest budynków? Tajemnice labiryntu na Bielańskiej”

  • 18:00 i 20:00 Weźcie udział w wyjątkowym spacerze architektonicznym po kompleksie budynków dawnego „”Miastoprojektu”. Dajcie się porwać magii architektury i poszukajcie odpowiedzi na pytanie: ile tu jest budynków? Spacer odbędzie się dwukrotnie, nasz przewodnik poprowadzi Was przez zabytkowe detale budynku, odkrywając piękno i znaczenie architektury na przestrzeni lat. Zbiórka: wejście główne do budynku, ul. Bielańska 5, czas trwania spaceru 45-60 min.

 

  • 17:00-21:00 Wybierzcie się na fascynujące oprowadzania po Domu Opatów Pelplińskich. Razem ze studentami z Instytutu Historii Sztuki UG będziecie mieli okazję odkryć historię tego niezwykłego miejsca oraz zgłębić tajemnice dawnych czasów. Przeżyjcie niezapomnianą podróż przez historię i sztukę razem z nami! Wejście od ul. Elżbietańskiej 3 w Gdańsku, oprowadzania rozpoczynają się co 20 minut w grupach max. 10 osobowych.

Gdzie spotyka się Kaszub, Góral Żywiecki, Krakowiak i Lublinianin? To proste, w Gdańsku!
Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” zaprasza do centrum Gdańska, gdzie można będzie odnaleźć tancerzy w strojach z różnych regionów Polski. Może oprócz zdjęcia uda się Wam razem zatańczyć? Szukajcie tancerzy na ulicach Starego i Głównego Miasta oraz odwiedźcie ich punkt zlokalizowany przy ul. Bielańskiej 5 w godz. 16:00-20:00

Więcej informacji na stronie wydarzenia Facebook.

1

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 15. Maj 2024 - 10:07; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 15. Maj 2024 - 10:10; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska