Studentki z Valdosty na Wydziale Historycznym

Po raz pierwszy od czasu nawiązania współpracy z uczelniami amerykańskimi na Wydziale Historycznym realizowana jest wymiana studencka, która obejmuje cały semestr studiów na UG.

Hannah M. Clark i Bonnie J. Hamer to studentki z Valdosta State University (stan Georgia, USA), które  właśnie rozpoczęły naukę na naszym Wydziale. Obie studentki wcześniej uczestniczyły już w programie krótkich wizyt organizowanych we współpracy z prof. Johnem Dunnem z VSU (Summer Program w 2022 i 2023). Tym razem ich pobyt na naszej uczelni obejmuje pełen semestr. Studentki biorą udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wykładowców Wydziału Historycznego.  Opieką merytoryczną w czasie pobytu otacza je dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG, która w poprzednim semestrze prowadziła wykłady na amerykańskiej uczelni. W semestrze zimowym 2024, dzięki wsparciu amerykańskich partnerów, do VSU wyjadą na cały semestr dwie studentki z UG. W kolejnych latach planowane są następne mobilności studentów – tym razem w ramach środków pochodzących z programu Erasmus+. Wszystkie osoby zainteresowane wymianą zachęcamy do uważnego śledzenia ogłoszeń umieszczanych na naszej stronie www.

Data publikacji: poniedziałek, 4. Marzec 2024 - 13:45; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Marzec 2024 - 13:47; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska