„Rapa Nui: między lądem a Oceanem” - wykład otwarty dr. Macieja Sobczyka z Uniwersytetu Warszawskiego

Wydział Historyczny, Instytut Antropologii i Katedrę im Prof. Marii Janion Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Badań Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego i Oddział Polski the Explorers Club zapraszają na wykład otwarty dr. Macieja Sobczyka (Uniwersytet Warszawski) pt. „Rapa Nui: między lądem a Oceanem” oraz pokaz filmu pt. “Polish Explorers of the New World and the Islands of the Pacific".

Spotkanie rozpocznie się 23 lutego 2024, o godz. 18.00, w Auli Głównej Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzenie odbędzie się w ramach międzynarodowego sympozjum "Studies on American and Oceanian indigenous societies in Northern and Central Europe: past and present”.

Sympozjum towarzyszyć też będzie wystawa o polskim badaczu Oceanii - Janie Stanisławie Kubarym połączona z prezentacją obiektów etnograficznych z Nowej Gwinei z kolekcji ks. prof. Wojciecha Bębna Wystawę można obejrzeć w holu na parterze Wydziału Historycznego.

Data publikacji: wtorek, 20. luty 2024 - 15:36; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 23. luty 2024 - 15:02; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska