Wykład Prof. Beaty Możejko z serii „Wokół Memlinga”

25 stycznia w Instytucie Kultury Miejskiej odbył się pierwszy wykład z serii „Wokół Memlinga” zorganizowany przez Centrum Badań Memlingowskich.

Pierwszą referentką była dyrektorka Centrum - Prof. Beata Możejko. Wykład dotyczący Brugii - a wiec miasta w którym Memling namalował gdański Sąd Ostateczny – przyciągnął tłumy. Na sali obecni byli zarówno, wykładowcy i pracownicy UG jak i nasi studenci oraz fascynaci historii i wielbiciele samego Memlinga.

Wykład odbył się w sali przy makiecie Gdańska i z widokiem na Gdańsk, tak byśmy mogli lepiej poczuć atmosferę średniowiecznych miast hanzeatyckich.

Zapraszamy już na kolejny wykład, który odbędzie się 29 lutego br. Prof. Andrzej Woziński będzie mówił o Hansie Memlingu.

W nawiązaniu do serii Gdańszczanie i ich pasje organizowanej przez Instytut Historii Sztuki we współpracy w IKM wszystkie spotkania będą dostępne na stronie.

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 29. Styczeń 2024 - 09:39; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 30. Styczeń 2024 - 10:23; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska