Gdańszczanie i ich pasje – Kościół Mariacki w Gdańsku

2021: Gdańszczanie i ich pasje – Kościół Mariacki w Gdańsku

Zapraszamy do obejrzenia filmów cyklu wykładów: "Gdańszczanie i ich pasje – Kościół Mariacki w Gdańsku".

Ze względu na ukończenie kolejnych etapów prac konserwatorskich w Kościele Mariackim w Gdańsku chcemy bliżej przyjrzeć się zabytkom z kościoła p.w. Najświętszej Marii Panny i pracy konserwatorów przy najcenniejszych dziełach sztuki sakralnej z tej świątyni.

Kuratorką cyklu jest dr Anna Sobecka z Instytutu Historii Sztuki UG

Organizatorami są: Instytut Historii Sztuki UG, Instytut Kultury Miejskiej

3

30 marca 2021 - Na pierwszym spotkaniu Krzysztof Owsiany opowiedział o pracach konserwatorskich przy ołtarzu głównym w koś. NMP:

13 kwietnia 2021 - Na drugim spotkaniu dr Ewa Lisiak opowiedziała o polichromie średniowiecznych rzeźb i architektury wnętrza NMP w Gdańsku:

27 kwietnia 2021 - Na trzecim spotkaniu dr hab. Jacek Friedrich, prof. uczelni opowiedział o architekturze kościoła NMP w Gdańsku:

11 maj 2021 - Na czwartym spotkaniu dr hab. Andrzej Woziński, prof. uczelni opowiedział o średniowiecznym wyposażeniu kościoła NMP w Gdańsku:

25 maj 2021 - Na piątym spotkaniu dr Anna Sobecka opowiedziała o protestanckim wyposażeniu kościoła NMP w Gdańsku:

Po przerwie wakacyjnej seria wykładów dotyczących kościoła Mariackiego będzie kontynuowana.

Już teraz zapraszamy m.in na wykład Krzysztofa Owsianego o pracach konserwatorskich organów.

Data publikacji: środa, 7. Kwiecień 2021 - 16:37; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Marzec 2024 - 08:28; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska