Studentki i studenci kierunku Historia na wyjeździe studyjnym w Krakowie

W dniach 30.11- 2.12.2023 miał miejsce wyjazd studyjny grupy studentek i studentów kierunku Historia do Krakowa.

Oto krótka relacja:

Działo się w Krakowie!

W dniach 30 listopada - 2 grudnia nasze Naukowe Koło Historyków UG, wraz z koleżeństwem, udało się na wyjazd naukowy do Krakowa. Zaczęliśmy od wizyty w pracowni Nauk Pomocniczych Historii i Źródłoznawstwa Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie powitał nas dr hab. Zenon Piech, prof. UJ. Następnie dr hab. Andrzej Marzec, prof. UJ zaprezentował nam średniowieczne dokumenty. Wśród nich znalazły się bezcenne zabytki sięgające nawet Leszka Czarnego!

Następnie udaliśmy się na Wawel, do archiwum kapituły krakowskiej gdzie ks. dr Wojciech Baran zaprezentował nam kolejną porcję dokumentów. Tym razem były to m.in. Akt unii w Krewie czy bulla kanonizacyjna biskupa Stanisława. Udaliśmy się również na wystawę Obraz Złotego Wieku, prezentowaną na Wawelu. Nie zabrakło też czasu na spotkanie z Kołem Naukowym Historyków Studentów UJ.

Dziękujemy wszystkim osobom, które umożliwiły nam wyjazd, w szczególności prof. dr hab. Beacie Możejko oraz towarzyszącej nam dr hab. Iwonie Janickiej, prof. UG. Wyjazd zorganizowano w ramach działań Centrum Badań Memlingowskich z grantu - Program Wsparcia Humanistyki Gdańskiej- H010-23, kierowanego przez prof. dr hab. Beatę Możejko

Jacek J. Czekała, student I roku Historii studiów II stopnia (MSU)

Data publikacji: wtorek, 5. Grudzień 2023 - 09:22; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Grudzień 2023 - 11:02; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska