Prof. Wiktor Stoczkowski gościem "Piątku na Historycznym"

W piątek 20 października 2023 r. na Wydziale Historycznym UG, w ramach cyklu "Piątek na Historycznym", odbyło się spotkanie z prof. Wiktorem Stoczkowskim - wybitnym antropologiem z École des hautes études en sciences sociales w Paryżu oraz z Laboratoire d’anthropologie sociale w Collège de France. Na wykład prof. Stoczkowskiego pt. "Czy nasza własna wiedza może być przedmiotem analizy antropologicznej?", zorganizowany przez prof. dr. hab. Mariusza Ziółkowskiego, który objął na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2023/2024 Katedrę im. Marii Janion, przybyło liczne grono słuchaczy.

Wiktor Stoczkowski jest profesorem antropologii i od roku 1986 pracuje w Paryżu. Wykładał także na uniwersytetach w Yale, Montréalu, Cambridge, Bath, Leiden, Groningen, Genewie, Lozannie, Rzymie i Cagliari. Jego prace poświęcone są antropologii wiedzy w kręgu tzw. cywilizacji Zachodu. Jego ostatnie prace dotyczą etnologicznego podejścia do wiedzy nauk społecznych.

Data publikacji: środa, 25. Październik 2023 - 14:08; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 26. Październik 2023 - 09:24; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska