Wzmocnienie polsko-amerykańskiej współpracy między Wydziałem Historycznym UG a Valdosta State University w 2023

Rok 2023 przyniósł pogłębienie współpracy pomiędzy Wydziałem Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego a Valdosta State Univeristy, Georgia USA.

W semestrze letnim 2022/23 dr Piotr Derengowski przebywał jako stypendysta Louis Brown International w Department of History na Valdosta State University. Podczas realizowanego stypendium prowadził zajęcia z wykorzystania gier planszowych w nauczaniu historii USA i z historii militarnej Stanów Zjednoczonych. Dr Derengowski prezentował także swoją pracę badawczą.

Obecnie, w semestrze zimowym 2023/24 stypendium w VSU realizuje dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG. Prowadzi zajęcia z Historii Publicznej w Polsce, wykorzystując innowacyjne metody dydaktyczne, m.in. gry planszowe.

W maju 2023 Wydział Historyczny gościł grupę amerykańskich studentów w ramach „Summer Semester Study Abroad Poland 2023” pod przewodnictwem Prof. Dr. Johna Dunn’a z Department of History, Valdosta State Univeristy.

Prof. Dr John Dunn jest najwierniejszym przyjacielem Uniwersytetu Gdańskiego i Polski w Valdosta State Uniwersity. 23 maja 2023 roku wziął udział w panelu: Ukrainian Border-Crossing – Narratives and Images podczas the Border Seminar 2023, organizowanym przez the International Border Studies Center UG. Obecnie przygotowuje kolejną grupę studentów do wyjazdu do Gdańska, a tymczasem udostępnił społeczności VSU swoją prezentację o Uniwersytecie Gdańskim, którą można zobaczyć tutaj.

Już w tym miesiącu w progi naszego Wydziału zawitają ważni goście z VSU – Prof. Dr. James LaPlant, Dziekan the College of Humanities and Social Sciences, Interim Dean of the College of Science and Mathematics oraz Prof. Dr. Michael P. Savoie, the Honors College. Społeczność akademicka i władze Uniwersytetu Gdańskiego z radością przywitają ich zgodnie z tradycyjną polską gościnnością.

Data publikacji: czwartek, 12. Październik 2023 - 10:47; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 12. Październik 2023 - 11:24; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska