Wystawa z okazji Jubileuszu 15-lecia Wydziału Historycznego

W imieniu Dziekana Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusza Janickiego, prof. UG serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszej wystawy utworzonej z okazji Jubileuszu 15-lecia Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Wystawa prezentuje genezę Wydziału Historycznego jako samodzielnej jednostki uniwersyteckiej, wydzielonej z Wydziału Historyczno-Filologicznego w 2008 r. Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy ją podczas uroczystości Jubileuszu 15-lecia Wydziału Historycznego, które odbyła się 29 września 2023 r. w Dworze Artusa w Gdańsku.

Obecnie ekspozycję można oglądać w holu na parterze w budynku naszego Wydziału przy Wita Stwosza 55.

Serdeczne podziękowania kierujemy do twórczyni wystawy p. Anny Siekierskiej z Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego, a także do Oddziału Digitalizacji BUG i Oddziału Zbiorów Specjalnych BUG, bez których pomocy wystawa ta by nie powstała.

Data publikacji: środa, 11. Październik 2023 - 11:07; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 11. Październik 2023 - 11:29; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska