Spotkanie i nabór do Dyskusyjnego Klubu Filmowego Miłość Blondynki UG

Kochasz kino, masz ochotę dołączyć do grona pasjonatów filmowych, spróbować sił jako organizator projektów filmowych? Zapraszamy!

Spotkanie organizacyjne i nabór do DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO MIŁOŚĆ BLONDYNKI UG:

19 października 2023 (czwartek), godz. 18:30

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Historyczny UG
ul. Wita Stwosza 55, 80-306 Gdańsk

W ramach klubu filmowego studenci mogą spróbować swoich sił  w trzech sekcjach -  programowej, organizacyjnej i warsztatowej – mówi Tomasz Pupacz, z-ca kierownika ACK UG Alternator. Dodatkowo studenci kierunków artystycznych mają możliwość zrealizowania praktyki zawodowe w ramach projektów kulturalnych. Zdobywając dzięki temu praktyczne doświadczenie przy produkcji wydarzeń kulturalnych i materiałów filmowych.

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku przygotowuje szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na terenie Trójmiasta, realizowanych w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.

W  2009 roku otrzymał nominację do Nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy.  DKF jest laureatem Nagrody im. prof. Antoniego Bohdziewicza, przyznanej przez Polską Federację DKFów, w 2006 r. Istotą DKF-u jest edukacja i promocja szeroko pojętej kultury filmowej, prezentowanie ambitnych, ciekawych dokonań światowej i rodzimej kinematografii. W oparciu o autorskie projekty prezentujemy cykle oryginalne, nietypowe zyskując przychylność publiczności. Nasza oferta filmowa skierowana jest do wszystkich miłośników dobrego kina!

Jednak obok roli edukacyjnej i czysto rozrywkowej staramy się otwierać ludziom oczy na problemy współczesnego świata. Pragniemy aby kino  idąc za współczesną humanistyką było swoistą soczewką opisującą dzisiejszą rzeczywistość . Chcemy aby widzowie przychodząc na nasze seanse uczyli się zadawać pytania, często niewygodnych i ustawiać się krytycznie wobec oferowanym im tematom i zagadnieniom. Poprzez kino chcemy dyskutować o zjawiskach współczesnego świata. Wychodząc poza  akademickie ramy otwieramy się na wszelkie tematy i formy oddziaływania pomiędzy widzem, sztuką filmową  i rzeczywistością.

Zatem jeśli kochasz kino bądź dopiero chcesz się w nim rozkochać, masz ochotę podyskutować, poznać ciekawych i pełnych pasji ludzi zapraszamy na nasze seanse filmowe !!!
Bo dla nas najważniejsze to LUDZIE, KINO, PASJA !!!

Ekipa DKF UG Miłość Blondynki

dkf@ug.gda.pl

KINO LUDZIE PASJA
PRELEKCJE // POKAZY // DYSKUSJE